Inwestycje – czy potrzebny nam doradca?

Gdy masz jakikolwiek kapitał i planujesz go pomnożyć na pewno stawiasz sobie pytanie w co inwestować.

Opcji wyboru jest wiele i warto poznać możliwości zanim się na coś zdecydujemy w co zainwestować. To ogólnie wiadome, że każdy przedsiębiorca pragnie jak najlepiej zainwestować pieniądze. To pieniądze właśnie pomagają nam zrealizować skryte marzenia.

Przede wszystkim akcje. To najbardziej popularny sposób pomnażania pieniędzy. Oczywiście pod warunkiem, że się na tym znamy. Jeżeli nie wiemy jak inwestować na giełdzie, nie bierzmy na siebie tego ryzyka, lub zwróćmy się do dobrego doradcy finansowego – maklera papierów wartościowych, który nam pomoże i doradzi.

Pieniądze czasem rosną na drzewie

Źródło: minority-opinion.com

Innym sposobem pomnażania pieniędzy może być inwestowanie w waluty. To naturalnie także powiązane jest z ryzykiem, jednakże jest ono mniejsze niż w wypadku inwestowania na giełdzie. W takiej sytuacji także pomocny będzie doradca. Nieobawiajmy się zwrócić do takiej osoby, gdy sami niemamy dużej wiedzy o inwestowaniu. Naturalnie, usługi firmy doradczej mogą być kosztowne, ale najczęściej ich zarobki uzależnione są od tego czy dobrze inwestują nasze pieniądze. Z tego powodu maklerom zależy na tym, aby jak najlepiej ulokować nasze fundusze.

Jeśli zastanawiasz się w co zainwestować 10000 i nie masz pomysłu, nie ma co się zastanawiać. Pieniądze, które tylko leżą na rachunku bankowym przynoszą straty. Trzeba je inwestować i mnożyć. Doradca na pewno złoży dla nas dobry portfel inwestycyjny, być może wskaże metody, o których samodzielnie byśmy nie myśleli, na przykład powie nam jak bezpiecznie zainwestować w złoto. Takie inwestycje w złoto (może zaciekawi cię skup złota Warszawa Targówek) to zawsze ryzyko i trzeba być tego świadomym.

Możemy oczywiście nie zgodzić się z propozycjami doradcy. Ważne, żeby w końcu znaleźć z nim płaszczyznę porozumienia, określić poziom ryzyka, który będzie dla nas możliwy do przyjęcia i uzgodnić jakiego rodzaju ruchów nie powinien w naszym imieniu wykonywać.

Warto również pomyśleć o inwestowaniu w rozwój niewielkich przedsiębiorstw, albo dobrze zapowiadających się projektów. Jeśli któryś wzbudzi naszą ciekawość warto umówić się na spotkanie z autorem pomysłu i porozmawiać o planach na najbliższy czas i możliwej kooperacji. Jeśli w dodatku będziemy w stanie pomóc temu przedsiębiorcy, na przykład wiedzą, albo innymi zasobami, niekoniecznie pieniędzmi, może okazać się, że to inwestycja na dłuższy czas i to przynosząca spore zyski.