Co piszczy w internetowym świecie? Przeglądamy nowinki on line.

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o najsilniejszym medium – internecie. Sporo osób, nawet jeśli nie posługuje się sprawnie wyszukiwarką i nie przerzuca się z karty na kartę wysyłając maile, szukając newsów i słuchając przy tym audycji radia internetowego, wie, że to medium niesamowicie przydatne i bardzo pochłaniające.

Sklep online

Autor: Emily Conwell
Źródło: http://www.flickr.com
Pod koniec minionego wieku, pomimo że internet już działał, trudno było pomyśleć o tym, że można będzie kupić coś drogą inną niż tradycyjna wyprawa do sklepu, choć możliwość sprzedaży wysyłkowej z katalogów już działała. Jednak obecnie postęp technologiczny nikogo już nie dziwi, a do tego, mnóstwo osób korzysta z dobrodziejstw sieci www (zobacz skuteczne pozycjonowanie stron www) i robi zakupy na całym świecie bez wychodzenia z mieszkania. Nabyć można właściwie wszystko – zaczynając od produktów na wykwintny posiłek a na butach lub kremie do pielęgnacji twarzy skończywszy.

Internet ma oczywiście wirtualne waluty, lecz za wszystkie nasze sprawunki możemy zapłacić w złotówkach – przesyłając na konto czy przez podpięcie do konta w sklepie wirtualnym karty płatniczej. W ten sposób sprzedaż przez internet stała się banalnie prosta, a poza tym, mnóstwo nowo otwierających się firm od razu pakuje pieniądze w rozwój IT i reklamowanie tam swojego interesu oraz otworzenie sprzedaży dóbr i usług w sieci. Ale aby sprzedaż przez internet naprawdę kwitła, koniecznie trzeba skupić się na dużej reklamie. Więcej na .

Korporacje oczywiście stawiają na kreatywne sposoby reklamy, popularne ostatnio virale albo też intratną relację z blogerami, a mniejsi rynkowi gracze po prostu robią swoje, umieszczają wpisy na swój temat wszędzie, gdzie tylko jest taka możliwość i starają się zbierać rekomendacje na stronach internetowych. Prawdą jest, że popularne virale przechodzą do historii, bo mają w sobie to coś, co sprawia, iż filmiki są publikowane (). Virale mogą stosunkowo długo istnieć w umysłach ludzi i być rozsyłane dalej, a znana piosenka podśpiewywana przez kolejne pokolenia, ale pewnie będą i takie, pójdą w zapomnienie dużo szybciej. Ostatnio dużo szumu powstało wokół Bitcoina. Inne wirtualne waluty (Dogecoin czy Litecoin) nie zapadły w umysły internautów tak wyraźnie, jak on.

Informacje podane jak na dłoni, newsy z kraju i zagranicy i ogromna baza wiedzy. A do tego niebywała szybkość przepływu danych i ich uwierzytelniania a także wiele możliwości to synonimy wirtualnego świata. Czytaj też .