Jakiego rodzaju atrakcje mogą zaproponować Mazury przybywającym do tego regionu kraju turystom.

Zwane również Krainą z Tysiącem Jezior Mazury są jednym z najbardziej popularnych turystycznych rejonów Polski. Zresztą ta nazwa jest zupełnie na miejscu, bo jeziora zajmują około 7 procent powierzchni rejonu, a jest ich prawie trzy tysiące. Największe mają więcej niż 100 km2 powierzchni, więc są to już rzeczywiście spore wodne akweny, jednak największa liczba to jeziora które leżą na obszarze do paru kilometrów.

Piknikowe wariacje na wakacje

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mazury kuszą również ogromną ilością lasów, zajmujących prawie trzydzieści procent regionu. Żyje w nich duża część występujących w Polsce ptaków i ssaków, a w mazurskich jeziorach można złowić w zasadzie wszystkie gatunki ryb śródlądowych. To ogromne bogactwo natury powoduje, że Mazury to rejon niezwykle popularny pod względem turystyki. Każdego roku przyjeżdża tam parę milionów urlopowiczów, którzy zamiast dzikich tłumów wolą spokój, ciszę i czyste powietrze. A że atrakcji jest tam odpowiednia ilość nie brakuje, wręcz przeciwnie, rejon cały czas się rozwija, to i liczba gości cały czas wzrasta.

Bez wątpienia najbardziej znaną atrakcją Mazur są jeziora. Większość z nich jest zagospodarowana pod kątem żeglarstwa i to właśnie ono jest tam ogromnie popularne. Wielbiciele sportów wodnych mają również do dyspozycji kilka tras kajakowych, no i oczywiście pamiętać trzeba o sporej liczbie bardzo czystych plaż, na których można się oddać błogiemu lenistwu. Ogromnie dużo ten właśnie region może zaproponować tym, którzy bardzo lubią inne sposoby spędzania wolnego czasu, liczne piesze i rowerowe szlaki a także ścieżki przyrodnicze zachęcają do spędzania czasu w sposób aktywny.

nocleg

Autor: Bernhard Wintersperger
Źródło: http://www.flickr.com
Mazury mają coraz lepiej rozbudowaną bazę noclegów i kwater, ich mieszkańcy już dawno zauważyli zalety płynące z turystów. Tak naprawdę mikołajki noclegi – jezioro białe domki letniskowe zaoferować mogą odpowiednie kwatery dla każdego, coś dla siebie znajdą i studenci którzy lubią dobrą zabawę, i rodziny z dziećmi, i osoby szukające wysokiego standardu – polecamy tę stronę. Bardzo duża liczba hoteli, pensjonatów i domków kempingowych powoduje, że raczej nikt nie powinien mieć większego problemu z wybraniem czegoś.