Budżetowanie to proces, obejmujący planowanie, tworzenie i zatwierdzanie budżetu, oraz późniejszą jego kontrolę. Budżet to plan działania, który prezentuje alokację zasobów pieniężnych lub naturalnych, sporządzany co roku, zaakceptowany i realizowany przez osoby zarządzające. Wyróżnić można budżet stały – skonstruowany dla jednego działu działalności i elastyczny – konstruowany w oparciu o analizę czynników zmiennych kosztów dla różnorodnych poziomów działalności. Budżetowanie to narzędzie sformalizowanego zarządzania, które z jednej strony uwzględnia interesy poszczególnych managerów skorelowane z wizją przedsiębiorstwa, z drugiej zaś, pozwala skonfrontować zasoby jakie znajdują się w dyspozycji firmy z rzeczywistością i zamierzeniami określonymi w planach długookresowych. Coś dla szukających informacji: tu link.
Dla firm małych lub średnich używanie arkuszy Excela do podejmowania strategicznych decyzji biznesowych nie jest już wystarczające. Firmy mają prawdziwe góry informacji do przeanalizowania, jeżeli chcą odkryć, co tak naprawdę zwielokrotnia ich sprzedaż. Przedsiębiorstwa gromadzą szczegółowe wiadomości o poszczególnych konsumentach, wprowadzają nowe kanały sprzedaży czy poszerzają asortyment – wówczas – danych przybywa.Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest intuicyjne narzędzie służące do tworzenia raportów i analiz na bazie danych wprowadzonych do programu do fakturowania. Każda firma (mba kompendium) dąży do powiększenia przewagi konkurencyjnej. Analiza prowadzonego biznesu możliwa dzięki modułowi programu – pozwala skuteczniej zarządzać przedsiębiorstwem, poprzez dostarczenie całościowej i wiarygodnej informacji o każdej z części biznesu. Więcej danych: .
Dzięki ponad 100 gotowym raportom, jakie dostępne są w programnie, można szybko uzyskać dane o poniesionych kosztach, wysokości sprzedaży czy skuteczności stworzenia nowych kanałów dystrybucji. Dodatkowo, można samodzielnie i prosto zmienić raport, np. porównać sprzedaż z bieżącego roku i z zeszłego. Analizy i raportowanie, dostępne są w postaci tabel albo wykresów, których rodzajetypy np. słupkowe, kołowe czy stożkowe można swobodnie kształtować.