Ręczniki to funkcjonalny wynalazek, który można znaleźć w każdym mieszkaniu. Pozwala prowadzić higieniczne życie i ułatwia codzienne czynności.

Niezwykle prostolinijna rzecz taka jak ręcznik, umożliwia nam higienicznie funkcjonować. Niegdyś nikt nie myślał, że takiego typu przemysł może osiągać ogromne rozmiary. Współcześnie ludzie bardzo doceniają schludność i czystość, a co za tym idzie kupują co rusz to większe ilości wszelkiego rodzaju ściereczek, ręczników i produktów tego pokroju.

Kolorowe ręczniki

Autor: Alex Juel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli o ręcznikach mowa, to i o dzianinie frotte, wyrabianej na specjalnie do tego dedykowanych krosnach, sposobem pętelkowym. Wyrabia się ją z dwóch osnów – podstawowej i pętelkowej, jak również wątku. Ta pierwsza jest stworzona z niesamowicie solidnej, wygładzonej przędzy i tworzy strukturę tkaniny.

Masz ochotę zbadać taką sprawę trochę bardziej? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i zobacz więcej w tym tekście (http://www.harmonyposters.pl/Dla-Dzieci-c23), który również omawia taką problematykę!

Solidnie się ją napręża, by dać podstawę dla osnowy pętelkowej, która jest wytwarzana z elastycznej, puchowej, gąbczastej i wchłaniającej wilgoć przędzy – madoza.pl.

W trakcie takiej produkcji jest tworzona okrywa pętelkowa, a do tego zależnie od wymagań, pętelki są tworzone z dwóch lub wyłącznie z jednej strony dzianiny. Jeżeli sprawa dotyczy tkaniny z okrywą pętelkową, to ma one dosyć potrzebne wykorzystanie w powszednim życiu. Tworzy się z nich między innymi ręczniki frotte, płaszcze kąpielowe, czy bieliznę pościelową – .

Ręczniki

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Ręczniki to nic innego jak, produkty z tekstylia, które chłonie wodę i ma ogromne wykorzystanie, czy to w domu po kąpieli, na basenie lub plaży. Ręczniki frotte mniejszych wymiarów za sprawą swoich ogromnych chłonności i wszechstronnego użycia, znajdują również z powodzeniem miejsce w kuchni. To właśnie ta genialna struktura pętelkowa sprawia, że ręczniki frotte są najbardziej rozpowszechnione i najbardziej cenione za praktyczność.

Powinno się mieć świadomość, że w ofercie są również różne gramatury ręczników. Począwszy od tych o niższej grubości 300-400 gram, których zaletą jest szybkie wysychanie i zabieranie niewielkiej powierzchni po złożeniu. Inną spotykaną grubością jest 450-500 gram – ręczniki o tej grubości są najbardziej popularne, gdyż są dosyć grube i chłonne, a do tego szybko schną. Kolejną spotykaną gramaturą jest 520-720 gram i są to już ręczniki bardzo grube o najwyższym stopniu chłonności. Należy się jednak liczyć z tym, że dłużej wysychają.