Który Net jest odpowiedni dla przedsiębiorstwa?

Obecny biznes bez normalnego dostępu do Sieci? Nierealne! Nawet jeśli na ten przykład zakłady pogrzebowe czy knajpy zasadniczo mogą poradzić sobie bez akurat Internetu, to jednak już w przypadku pozostałych dziedzin jest to niemożliwe. Zresztą i owe przykłady jakby nie patrzeć są trochę zamieszczone na siłę. Zatem ustalmy sobie jedno: skoro mamy biznes, nie planujemy w najbliższych tygodniach przejść w stan spoczynku, bez cienia wątpliwości nie możemy przeoczyć wielkiego oddziaływania Sieci na świat interesów. Mowa o Polsce, chociaż Anglia, Kanada, Wietnam bądź Brazylia mają podobnie. Raczej nie ma żadnego sensu dawać teraz ludziom korepetycji z geografii, bardziej się skupmy na Internecie.

kabel sieciowy

Autor: Robbie Sproule
Źródło: http://www.flickr.com
Który dostawca Internetu jest w pełni stworzony dla biznesu? No cóż, jeżeli w rachubę wchodzi internet Biznes (przejrzyj ten adres: a więc nic dla typowego Nowaka, którego przede wszystkim interesuje szybkie oglądanie filmików na Youtube oraz pobieranie plików z Torrentów, bardzo istotnym czynnikiem jest bezawaryjność. Nawet krótkotrwałe awarie są w stanie nie tylko zdenerwować, lecz także bądź co bądź narazić na znaczące straty finansowe. W następnym akapicie wszyscy zainteresowani pewnie zauważą, że co jak co, ale nie ma sensu oszczędzać na biznesowych rozwiązaniach internetowych…

A więc gdy jednak wybierzemy coś atrakcyjniejszego finansowo, pewnie będziemy mieli nieco powodów do uskarżania się na akurat awarie. To prawdopodobny scenariusz, chociaż na szczęście nie jest tak, że w każdym przypadku najatrakcyjniejsza cenowo oferta dostępu do Internetu jest słabsza. Jednak to mała przestroga, warto uważać na tych dostawców, ponieważ różnie bywa.

Następny parametr – szybkość łącza. Net musi być bardzo szybki, ludziom będzie się o wiele lepiej pracowało! Kilka dni temu został zamieszczony ranking krajów, w których ludzie posiadają najszybszy dostęp do Internetu – nasza strona internetowa. No niestety Polska nie jest w ścisłej czołówce, chociaż i tak z tą szybkością nie jest aż tak źle. Trzeba jeszcze potrafić oddzielić duże miasta od niewielkich miast, wiosek.

Ten najnowszy wpis (https://www.certo.waw.pl/) wydaje się być doprawdy godny uwagi! Wejdź w zaznaczony link i przekonaj się osobiście. Każdy komentarz będzie mile widziany.

W takim razie dobry Internet w biznesie to podstawa.