Belgrad na wypad podczas weekendu, czyli czym przyciąga stolica Serbii

Wraz z nadchodzącym weekendem myślimy, jak go spędzić. Nie za każdym razem mamy chęć iść na imprezę albo wypoczywać z pilotem w ręku. Niekiedy nachodzi nas pragnienie trochę zaszaleć, na przykład odwiedzić Belgrad. To możliwe, gdy jedynie odszukamy dogodną dla naszego portfela propozycję, albowiem tanie podróżowanie cieszy najbardziej. Co zwiedzić w stolicy Serbii, gdy nareszcie uda nam się stanąć na jej terenie?

Podstawowym punktem Belgradu jest bezapelacyjnie Kalemegdan, czyli XVII-wieczne fortyfikacje, przy których rozciąga się piękny, duży park. Fortyfikacje obejmują 2 twierdze, wieżę zegarową i Pomnik Posłańca Zwycięstwa. To doskonałe miejsce, aby pomału pospacerować, zanim wybierzemy się dalej, a mianowicie na ulicę Skadarlija, pełną kafejek, galerii i sklepów z pamiątkami, skąd przywieziemy prezenty dla najbliższych ( więcej). Stolica Serbii to również deptak Knez Mihailova, z pięknymi rezydencjami i sklepami, które mogą nas zaciekawić. Jeżeli lubimy zabytki religijne, nasze nogi powinny nas pokierować do jednej z największych prawosławnych świątyń na świecie, a dokładniej do cerkwi Św. Sawy. Potem można odwiedzić kilka muzeów, gdyż każda wycieczka ma ubogacać naszą wiedzę.

Czy musisz poznać przedstawiany temat trochę bardziej? Kliknij zatem ten link – więcej w witrynie (http://tumbus.pl/28_wynajem_busa). Te informacje również są użyteczne.

Przede wszystkim rekomendowane jest Muzeum Narodowe i Muzeum Etnograficzne, jak również nadzwyczaj ciekawe Muzeum Lotnictwa.

miasto

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwie powinno znajdować się na początku, gdyż ukazuje swym gościom ok. dwustu eksponatów samolotów, od których nie można oderwać oczu (przejdź na stronę). Kiedy na koniec chcemy odrobinkę się zrelaksować, można wybrać się nad specjalnie wykonany, sztuczny zalew mający 7-kilometrowe plaże.

miasto

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy pragnie zobaczyć inny kawałek świata. Jedni oddadzą wszystko, aby odwiedzić Nowy Jork, inni marzą o wycieczce do Amsterdamu, kolejni z kolei najlepiej skryliby się w uroczej mazurskiej wiosce, mając dosyć gwaru miasta.

Dobrze urzeczywistniać swoje marzenia oraz wybierać się choć na niedługie, weekendowe wypady, ponieważ to doświadczenia, a potem wspomnienia są w życiu najistotniejsze. Na starość albowiem nie będziemy pamiętać, jak dużo imprez zrobiliśmy czy ile filmów widzieliśmy, ale każda wycieczka na pewno zapadnie w naszym sercu.