Życie z reguły nie jest usłane różami i nasze stosunki z szefem są w stanie nas doprowadzać do szału

Niestety nierzadko zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów może być niestety kilka.
Niektórzy posiadają pracę idealną. Po prostu wszystko im odpowiada: dojazd, przełożony, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki oraz nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu ludzi jest pewnie niewiele, gdyż cuda rzadko się zdarzają. Wiele jest jednak osób, które mówią, że mankamenty ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Czasami jednak sytuacja jest tak bardzo nieznośna, że należy pomyśleć o ucieczce. Mądrym wyjściem jest wówczas szukanie nowej pracy.

Bardzo nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, aby przeczytać ten artykuł. Jeśli czujesz ochotę na nowe, to kliknij link tablice reklamowe w Krakowie i przenieś się do kolejnej witryny.

Gdy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednakże mamy możliwość, by zaproponować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to najlepsze wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie są w stanie już znieść pracy w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Powinniśmy jednak dążyć do ugody. Można na przykład zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze pracować w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wtedy także zużyć cały zaległy urlop.

Ważne wydaje się być to, by zdawać sobie sprawę, że takie porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.