Jak przygotować weekend z bliskimi?

O wyjeździe na weekend za miasto myśli wielu z nas, jednak nie zawsze mamy na to czas lub nie dysponujemy niezbędnymi pieniędzmi. Warto jednakże raz na jakiś czas na taki luksus sobie pozwolić, a prędko dostrzeżemy poprawę naszego samopoczucia jak i niemałą radość z życia. Pamiętajmy, że weekendowy wypad nie musi się wiązać z istotnym wydatkiem, toteż nie obawiajmy się tego przesadnie. Planowanie weekendu winniśmy zacząć od wyboru miejsca, do którego chcielibyśmy się udać.

święta w górach

Autor: Niall Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli interesują nas popularne wśród turystów miejscowości, możemy się narazić na trochę wyższe koszty, toteż warto o tym pamiętać. Alternatywą może być przykładowo nocowanie w miejscowości, która jest trochę oddalona od miejsca docelowego. W ten sposób w kieszeni zostanie nam naprawdę sporo gotówki – zwłaszcza, jeżeli mamy zamiar sobie wypad odrobinę przedłużyć. Rozsądnym działaniem będzie również dokonanie rezerwacji noclegów z niemałym wyprzedzeniem, bo pozwala to negocjować cenę.

Rozsądnym postępowaniem będzie również szukanie promocji w sieci. Jeżeli ciekawi nas kategoria domki letniskowe Szczawnica bądź jakakolwiek podobna, obowiązkowo przestudiujmy propozycje w serwisach oferujących zakupy grupowe. Być może uda nam się w ten sposób natrafić na prawdziwą okazję cenową i sporo w taki sposób zaoszczędzić. Właściwym działaniem może być także namówienie na wyjazd (zobacz: wyjazdy jordania) przyjaciół. Jeśli zdecydujemy się jednorazowo zamówić nie jeden, lecz kilka pokoi, ostateczna cena także może zostać istotnie obniżona. Jeżeli nie planujemy romantycznego wjazdu we dwoje, obowiązkowo weźmy to pod rozwagę.

Na ogół bardzo znaczącym kosztem jest również koszt dotarcia do celu. Jeśli udajemy się do miejsca, gdzie prosto dotrzeć można środkami komunikacji – PKS-em lub pociągiem, musowo przemyślmy taką opcję. Daleka podróż autem będzie męcząca i dość droga. Być może milej będzie ten czas spędzić rozmawiając bądź narobić książkowe zaległości w autobusie?