Wakacje spędzone w domku wcale nie muszą być monotonne

Mało kto może sobie pozwolić na to, ażeby zegnać dwa miesiące wakacji z pociechami na wyjeździe. Pozostaje zatem odnalezienie im – o ile naturalnie same tego nie poczynią – jakiegokolwiek zajęcia.
Jakie to atrakcje? Po pierwsze wspólne kucharzenie, dokładniej przeróżnych pyszności z owoców, jakich w lecie nie brakuje.

Billboard

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet kilkulatki dadzą sobie radę z krajaniem – koniecznie pod kontrolą oraz najlepiej specjalnym dziecięcym kozikiem – truskawek bądź obieraniem banana. Wybierzcie się wspólnie na bazarek, pozwól potomkowi wybrać składniki po czym przygotujcie razem w mieszkaniu soczystą sałatkę z owoców. Albo galaretki z cząstkami truskawek. Ze starszymi latoroślami możemy spróbować upiec ciasteczka. Jednakże miej na uwadze: chodzi o to, aby maluchy jak najwięcej wykonywały same. Ty wyłącznie pomóż, a następnie ciesz się wybornym deserkiem.
Wakacje oraz wychowanie? Tak, jeżeli zorganizujesz to należycie. Starczy wypożyczony z biblioteki czy też zdjęty z półki w domu atlas roślin, zwierząt bądź insektów, lupa a także naturalnie chętne na eskapadę dziecko. Pobuszujcie wspólnie w trawie, przyjrzyjcie się drzewom jak też wypatrujcie ciekawych osobliwości. Jeśli nie masz za wiele czasu dla malucha, a marudzi, że nie wie, co ze sobą poczynić, zaproponuj mu, ażeby nauczyło się dowolnej magicznej sztuczki. W internecie jest bezmiar instruktażowych materiałów o rozmaitym szczeblu trudności, dzięki jakim bez trudu ją opanuje.

Pamiętaj jedynie, ażeby, gdy już poćwiczy, znaleźć czas dla malutkiego czarodzieja, by mógł do woli nachwalić się własną nową zręcznością.

Zainteresował Cię ten temat? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego zagadnienia i czytaj dalej audyty marketingowe o tym, co bardzo Cię zajmuje.

Być może nauczy sztuczki również i Ciebie?