Urlop z corridą w tle. Zobacz, co warto zwiedzić

Jeżeli jesteś fanem wakacji, w trakcie których można leżeć na złotej plaży i zobaczyć wiele fascynujących miejsc, dobrym kierunkiem staje się Hiszpania. Ten niesamowity kraj ma zarówno wspaniałe wybrzeże, idealne dla fanów plażowania, jak i mnóstwo zabytków.

hiszpania - miasteczko

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym miastem dla tych gości, którzy zamierzają spędzić wypoczynek wśród niesamowitych budowli, jest naturalnie Barcelona, serce niezależnej Katalonii. W tym urokliwym i magicznym mieście wszędzie można natknąć się na kreacje wybitnego, aczkolwiek raczej trochę zwariowanego architekta – Gaudiego.

Jego najgłośniejszym wytworem jest zjawiskowa katedra Sagrada Famillia, która stylem umie albo zachwycić, albo zniechęcać – jedno jest pewne, nikt nie przejdzie obok tego zjawiskowego wytworu architektury sakralnej obojętnie. Jeżeli masz trochę gotówki do wydania na wyjazd, powinieneś zdecydować się na ekskluzywne apartamenty w Hiszpanii. Tego gatunku noclegi różnią się od zwyczajnych miejsc noclegowych wyższym standardem. Apartament zazwyczaj ma sporo większą powierzchnię i oferuje dodatki, takich jak np. wyposażona kuchnia lub jacuzzi. Sprawdź więcej polecanych propozycji: wycieczki do Hiszpanii

Jeżeli pragniesz odszukać korzystne wyjazdy letnie w Hiszpanii, musisz wyczekiwać na okazje. Aby znaleźć niedrogie last minute – bangkok last minute na Majorkę albo do Andaluzji, musisz systematycznie przeglądać propozycje z agencji turystycznych (sprawdź na stronie). Wieści o takich promocjach zazwyczaj można przeczytać na portalach internetowych przedsiębiorstw turystycznych, więc trzeba codziennie wchodzić na nie, by żadna oferta nie przemknęła niezauważona.

wakacje - Majorka

Autor: Thierry Chervel
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania to również kraj, który słynie z zamiłowania do futbolu. O ile wybierzesz wycieczkę do miasta stołecznego, bezwzględnie udaj się, by zobaczyć niesamowity stadion Santiago Bernabeu, gdzie na co dzień trenuje najzdolniejsza drużyna w Hiszpanii. Przy niezłym szczęściu może ci się uda wejść na trening i zobaczyć kosmicznych graczy na żywo – to cudowne doświadczenie dla prawdziwego fana tego sportu.