Spis najpopularniejszych wrocławskich atrakcji, co można tam ciekawego obejrzeć.

Wrocław jest jednym z największych miejscowości w Polsce, w chwili obecnej mieszka w nim więcej niż 600 tysięcy stałych mieszkańców. Jest także niezwykle ciekawy pod kątem turystyki, każdego roku przyjeżdża do niego kilka milionów turystów, co jest bardzo dobrym wynikiem wśród popularnych miast.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Wrocław ma bardzo pochlebne opinie wśród odwiedzających go osób, przyjeżdżający doceniają nie tylko przepiękne atrakcje i zabytki, ale także bazę noclegową i smaczne jedzenie. Jedną z najbardziej popularnych wrocławskich atrakcji, znaną w całej Polsce i zagranicą, jest ogród zoologiczny. Ten właśnie ogród to największa placówka tego typu, zajmuje powierzchnię ponad trzydziestu hektarów i mieszka w nim ponad 5 tysięcy zwierząt. Jest także ogrodem najstarszym, ponieważ jego początki sięgają roku 1865. W poprzednim roku w części ogrodu powstała kolejna atrakcja, przyciągająca setki tysięcy turystów, to znaczy Afrykarium.

Jeśli masz ochotę przeczytać więcej szczegółów na przedstawiany w tym tekście temat, to zobacz tutaj śmiało uzupełniające informacje (http://www.mistal-ogrodzenia.pl/akcesoria-do-gabionow-i-pergoli,-elementy-z-drutu,ap14.html).

Jest to ogromny pawilon z paroma basenami, jakie są zamieszkałe przez wodnych mieszkańców różnych części afrykańskich wód.

Atrakcje Wrocławia to również przepiękne, sięgające swoją historią średniowiecza zabytki. Rynek wrocławski bez przerwy tętni życiem, a w przepięknie wyremontowanych budynkach działają liczne kluby i restauracje. Główną część rynku zajmuje Ratusz, jest on jedną z najładniejszych budynków o takim charakterze w Polsce. We wnętrzu Ratusza funkcjonuje oddział Muzeum Miejskiego i najstarsza europejska restauracja. Eko Tour – poczytaj o atracjach we Wrocławiu.

Odwiedzając Wrocław pominąć raczej się nie powinno obejrzenia Panoramy Racławickiej, koniecznym miejscem wycieczek jest także Ostrów Tumski. Z kolei z nowoczesnych atrakcji należy wymienić Sky Tower, dzisiaj największy biurowiec w Polsce, o wysokości 212 metrów. Na 49 piętrze otworzono widokowy taras, który jest codziennie bardzo oblegany przez turystów. Widok z tego tarasu jest wspaniały, trudno się więc dziwić, że jest tam sporo kolejek. Z ciekawych miejsc Wrocławia wymienić jeszcze można Ogród Japoński obok Hali Stulecia, Krainę Miniatur no i rzecz jasna słynne krasnale wrocławskie, które obecnie są symbolem tego miasta.