Musimy dobrze wybrać rozmiar lampy

Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż do każdego pokoju musi być właściwie wybrana wielkość lampy, im jest ono większe, tym więcej nasza lampa powinna mieć kloszy oraz tym mocniej powinny być one rozłożone, tak byśmy mieli pewność, że światło dotrze w każdy zakątek pokoju.

Z tego powodu też w ten sam sposób należy poszukiwać żarówek, tak aby nie oświetlały nazbyt mocno niewielkiego pomieszczenia oraz by nie okazało się, że w znaczniejszym pokoju cały czas jest ciemno, ponieważ żarówki mają nazbyt małą moc.

Mały pokój ma szanse mieć mały żyrandol

żyrandol

Autor: Bart Everson
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy posiadamy niewielki pomieszczenie, to bez wątpienia lampa sufitowa może być mniejsza, a co się z tym łączy, ma okazję nam oferować trzy klosze. Jeżeli chcemy mieć świadomość, iż będą nam dość jasno świeciły, to musimy przypilnować, by te klosze były skierowane do dołu, tak jak jest to przy lampie Kaja Vega 3pł. Plafon 2348 – LEDin GU10 16 SMD 5630 6W (60W). Wówczas całe światło zamiast oświecać sufit, będzie oświecało nas i wszystko co znajduje się poniżej lampy. Jeśli natomiast posiadamy większy pokój, wiemy że nasza lampa będzie miała więcej kloszy oraz tylko ich ilość zapewni nam odpowiednio sporo światła, to mamy szanse się zdecydować na lampę sufitową Alfa Siena 5 pł. 20435, która nie tylko posiada pięć kloszy, ale jeszcze są one nakierowane do góry (więcej informacji). Dużo tu zależy od naszych prywatnych wymagań.

Żarówki z barwą ciepłą podarują sporo przyjemności

Kiedy namyślamy się, w jaki sposób powinniśmy wyposażyć naszą lampę w żarówkę LED, to bez wątpienia trzeba sobie wydawać sprawę z tego, iż przedstawiane nam są takie żarówki, które świecą barwą ciepłą, a więc mocniej na żółto oraz równocześnie sprawiają, że w konkretnym pomieszczeniu robi się ciepło oraz przytulnie. Kiedy klosz naszej lampy jest długi a wąski i martwimy się, iż żadna żarówka nam do niego nie będzie pasowała, to trzeba spojrzeć na Ledin Gu10 16 smd 5630 6W (60W) 600lm 230V barwa ciepła 2540, która właśnie jest długa a wąska, w postaci takiego walca.

Teraz możemy znaleźć wszystko

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że wytwórcy lamp oraz żarówek przykładają wszelkich starań, aby zachwycić własnych kontrahentów, przez to jesteśmy w stanie wyszukać dosłownie wszystko co sobie założyliśmy, starczy jedynie, iż odpowiednio długo będziemy szukać i dążyć do wyznaczonego celu.