Praca zarządcy nieruchomościami – na czym polega i jakie powinności obejmuje?

Zarządzanie nieruchomościami stanowi zawód, który obejmuje wiele różnego rodzaju obowiązków i niesie ze sobą dużą odpowiedzialność za cały obiekt i wygodę życia korzystających z niego osób. Obecny rynek pracy szuka specjalistów tego typu.

Jeżeli poszukujesz pracy jako zarządca nieruchomości Wrocław stanowi miasto, w którym względnie łatwo jest znaleźć oferty poszukujące właśnie takich osób (zarządca nieruchomości). Ale na czym właściwie polega praca zarządcy?

budynki, budowle

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

Zobowiązania zarządcy obejmują dbanie o bieżące sprawy posesji – kierowanie jej administracją, pilnowanie jej stanu technicznego, przeprowadzanie prac renowacyjnych czy zajmowanie się finansami i kwestiami prawnymi budynku. Ze względu na dużą odpowiedzialność, która spoczywa na osobie zarządcy, powinien on mieć wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które stanowi dla niego konieczną ochronę przed czyhającymi kruczkami prawnymi i nie tylko.

Wszystkie ważne decyzje zarządcy muszą być uzgadniane z właścicielem posesji – to on posiada decydujący głos we wszystkich kwestiach, zarządca ma wyłącznie odciążyć go w sprawowaniu bieżących obowiązków. Jeżeli chodzi o zarobki jako zarządca nieruchomości Wrocław proponuje stawki, które z pewnością usatysfakcjonują tego typu specjalistów. Biorąc dodatkowo pod uwagę argument, że w dziedzinie zarządzanie nieruchomościami Wrocław dysponuje sporą ilością wolnych stanowisk pracy, jest to miasto idealne do szukania zatrudnienia w tym zawodzie- https://www.primeproject.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami32374821.jpg|L|W=198|ALT=mieszkania]

Należy również wspomnieć o fakcie, że jeśli chodzi o miejsca, w których niezbędne jest zarządzanie nieruchomościami Wrocław posiada ich bardzo dużo. Są to różnego rodzaju biura, magazyny, lokale sklepowe i usługowe, które zwykle nie są wizytowane przez właścicieli. W tym wypadku zobowiązania zarządcy to w głównej mierze kwestie finansowe – zajmuje się on poszukiwaniem najemców i pilnowaniem płatności za wynajem.

Warto także wziąć pod uwagę fakt, że kiedyś praca zarządcy nieruchomościami należała do grupy tzw. licencjonowanych zawodów, czyli wymagała spełnienia określonych, dość trudnych warunków i uzyskania zawodowej licencji. Dziś jednak obowiązek ten nie obowiązuje i zarządcą może zostać niemalże każdy, kto posiada kwalifikacje zadowalające dla właściciela budynku (Prime Project).

Prime Project