Pakowanie – konieczność, którą mało kto lubi – jak sprostać temu zadaniu?

Zazwyczaj jeżeli rozmawiamy o podróżowaniu, nasi rozmówcy negatywnie reagują w jedynym momencie – kiedy wspominamy o pakowaniu się. To najbardziej przykre ze wszystkich spraw, które wiążą się z wakacjami: trzeba systematyki oraz zorganizowania, aby bez stresu podejść do pakowania i zakończyć cały ten proces z powodzeniem.

podróż

Źródło: pixabay.com
Jaki bagaż do samolotu jest odpowiedni? To pytanie z pewnością zadają sobie wszystkie osoby, jakie szykują się do podróży tym środkiem lokomocji. Jednak nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi – różne linie lotnicze mają własne przepisy związane z tą kwestią (bardzo pomocna strona, mądrze jest odwiedzić). Samoloty mają różne rozmiary, w związku z tym przestrzeń bagażowa również jest inna, dlatego więc i gabaryty bagaży różnią się pomiędzy sobą. Jednak można tak zupełnie ogólnie powiedzieć, jakie rzeczy na pewno nie nadają na taką podróż, jaki bagaż do samolotu na pewno nie zostanie wpuszczony.

Nie wahaj się — sprawdź jakie interesujące wiadomości prezentuje nasza kolejna strona (https://entrevilles.pl/menu-na-wynos/). Jej temat zapewne szalenie Cię zaciekawi.

Są to przedmioty powszechnie uznawane za niebezpieczne, na przykład wszelakie chemikalia, broń, przedmioty wydzielające intensywną woń, zwierzęta, produkty o nietypowych kształtach, materiały eksplozywne, substancje żrące i tak dalej – wszystko to, co nawet tylko przypuszczalnie mogłoby zagrozić współpasażerom oraz ogólnie pojmowanemu bezpieczeństwu lotu.

stok

Autor: Joe Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Są także obostrzenia wiążące się z przewożeniem kosmetyków . Tak samo jak w przypadku rozmiarów bagażu podręcznego również tutaj każda linia lotnicza posiada swoje własne wytyczne. Warto z nimi zapoznać, aby unikać potem wielu przykrych sytuacji.Ogólnie kosmetyki w bagażu podręcznym wolno przenosić, ale nie wszystkie i nie w każdej ilości.

Niemalże wszędzie obowiązuje zakaz wprowadzania na pokład aerozoli – to wymóg bezpieczeństwa. Wszelkie inne kosmetyki powinny być przelane do przezroczystych pojemników i wpakowane do przezroczystej saszetki.