Opis najpopularniejszych atrakcji jednego z najbardziej uroczych zakątków naszego kraju to znaczy Podlasia.

Polska ma wiele wspaniałych miejsc na wypoczynek. O Morzu Bałtyckim, Mazurach czy górach słyszał chyba każdy, lecz równie niezwykłe, chociaż znacznie mniej popularne miejsca będą w innych rejonach kraju.

wypoczynek na podlasiu

Źródło: pixabay.com

Doskonałym przykładem tego typu regionu jest Podlasie, zlokalizowane w północno-wschodniej części Polski. Województwo podlaskie, bo właśnie tak będzie się nazywać administracyjny obszar Podlasia, to jedno z najmniej licznych województw, w chwili obecnej mieszka w nim niewiele ponad milion mieszkańców. Jednym z jego największych skarbów są przepiękne, dziewicze krajobrazy, jeziora, rzeki i lasy.

Przyroda na Podlasiu cały czas była i nadal jest na najważniejszym miejscu. Na Podlasiu zlokalizowane są aż cztery narodowe parki, z jakich Biebrzański ma największą powierzchnię w naszym kraju.

Jeśli poszukujesz analogicznych danych na analizowany w tym serwisie temat, to zapewne znajdziesz więcej pod linkiem (http://www.tumbus.pl/9_cenniki).

Tereny te są również doceniane za granicą, Białowieski Park już w latach siedemdziesiątych został wpisany na listę Dziedzictwa Światowego. Taka niezwykła przyroda stanowi nie tylko powód do dumy, ale także jest doskonałym magnesem przyciągającym urlopowiczów do tego przepięknego zakątka – oferta noclegów na Podlasiu.

Niewątpliwie największą atrakcją województwa podlaskiego jest przyroda, w większości przypadków są to tereny prawie nieskażone rękami człowieka, pełne zwierząt i bujnej roślinności. I ta przyroda właśnie zaczyna przyciągać zwiększającą się liczbę turystów, którzy chcą odetchnąć od zgiełk i gwaru miast i wypocząć w naprawdę spokojnie. Podlasie zwiedzać można na wiele sposobów. Niezliczona liczba ścieżek rowerowych zachęca wręcz do skorzystania z tej formy wypoczynku, lecz jeśli ktoś będzie lubił wodę, to może też skorzystać z wielu przepięknych kajakowych tras.

podlasie

Autor: sszdl
Źródło: http://www.flickr.com

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów intensywnie rozwija się na Podlasiu baza noclegowa. Noclegi podlaskie to w pierwszej kolejności duża liczna prywatnych kwater w niedużych miasteczkach, gdzie da się poczuć prawdziwy klimat tego niezwykłego rejonu. Ale ostatnio powstają coraz liczniejsze domy wczasowe i pensjonaty, przeznaczone dla bardziej wymagających klientów, oczekujących wyższego standardu.