W co myśliwy powinien się zaopatrzyć? – przydatne informacje

Myślistwo to charakterystyczna dziedzina, przez wielu uznawana za hobby, przez innych za sport, jeszcze przez innych za rozrywkę. Myślistwo ma długą historię. W dawnych czasach polowanie było wręcz niezbędne, by utrzymać siebie i najbliższych.

zobacz tutaj

Autor: tup wanders
Źródło: http://www.flickr.com

Z czasem zaczęło ono odgrywać mniejszą rolę, aczkolwiek do dziś jest w różnych rejonach mocno popularne. W co myśliwy winien się zaopatrzyć?
W pierwszej kolejności istotny jest ubiór. Odzież myśliwska jak ta zapoznaj się z ofertą, winna być dopasowywana z rozmysłem, gdyż wymusza to środowisko, w którym myśliwy zwykle się obraca. Kontakt z naturą, leśnymi i polnymi terenami, sprawia, że dominującym kolorem ubrania w tym przypadku jest khaki i zieleń. Taki kolor uwzględniają nie tylko koszule myśliwskie, lecz także spodnie i buty. Ubranie musi być również komfortowe i przewiewne. Nie powinno zbytnio uciskać ciała i utrudniać w ten sposób wykonywania ruchów.

Z jednej strony musi utrzymywać ciepło, z drugiej zaś nie doprowadzać do przegrzania ciała. Każdy myśliwy zdaje sobie sprawę, że w trakcie polowania, zdradza go nie tylko ubiór, ale także zapach.

Opracowaliśmy dla Ciebie nowe zajmujące informacje na ciekawiący Cię dział. Wejdź do nowego wpisu oraz czytaj raport.

Pocenie się nie jest mile widziane, stąd też myśliwy powinien zakładać stosownie przewiewną odzież. Tyczy się to zarazem ubrania wierzchniego, jak i bielizny. Ponadto istotne jeśli chodzi o strój są dobrze dobrane buty. Mają być zwłaszcza wygodne, a więc umożliwiać poruszanie się po każdym terenie, przyjmowanie rozmaitych pozycji i swobodne bieganie. Równocześnie powinno być to solidne obuwie, z grubą podeszwą, nieprzemakające, by myśliwy nie odczuwał dyskomfortu w trakcie niesprzyjających warunków pogodowych.

Jeśli chodzi o myśliwego bardzo ważna jest także broń używana do polowania. Są to zazwyczaj strzelby, z jedną bądź z dwoma lufami. Niegdyś w użyciu były noże, łuki i kusze. Obecnie poluje się w zasadzie wyłącznie używając broni palnej.
Żadna bron i żaden kamuflaż nie pomoże bez posiadania konkretnych predyspozycji myśliwego. Musi mieć on wprawne oko i wyostrzone zmysły. Dodatkowo powinien być dobrym strategiem, umieć zorganizować zasadzkę na zwierza i odpowiednio go wcześniej wytropić. Niektórych umiejętności możemy się wyuczyć, jednakże pewne cechy najlepiej gdy są wrodzone.