Nieruchomości użytkowe – tendencje na rynku

Wszędzie dyskutuje się o kryzysie w gospodarce, ale póki co nie widać go na rynku lokali użytkowych. Zwłaszcza w warszawie, najbardziej rozwiniętym biznesowo polskim mieście, gdzie powierzchnie biurowe wciąż sprzedają się prawie od razu.

biurowiec

Autor: D+H
Źródło: D+H

Jeżeli idzie o biura Warszawa ma bardzo dużo do zaoferowania. Wynajdziemy w tym mieście powierzchnię biurową doskonale dopasowaną do naszych potrzeb. Ponadto praktycznie wszyscy deweloperzy oferują dopasowanie powierzchni do indywidualnych potrzeb nabywcy czy wynajmującego. Jeśli zdecydujemy się na kupno w czasie budowy możemy mieć udział w projektowaniu przeznaczonej dla nas powierzchni.

Pokrewny zespół publikuje zbliżone wiadomości. Jeżeli Cię one interesują, to kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej porad na stronie publikacji, którą tam odnajdziesz.

Wówczas mamy gwarancję, że nasze biuro będzie miało dokładnie tyle pokoi ile chcemy i o dokładnie takim przeznaczeniu, jakie zaplanowaliśmy.

Klapy oddymiające

Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI

Nim zabierzemy się za wyszukiwanie ofert powinniśmy pomyśleć czego chcemy. Część osób omija ten etap, co później sprawia, że marnuje wiele czasu na oglądanie ofert absolutnie niedostosowanych do ich potrzeb. Przemyślmy ile potrzebujemy osobnych pokoi, czy potrzebujemy by w firmie mieć otwartą przestrzeń, czy chcemy więcej niż jednego pomieszczenia socjalnego itp. Każdy taki szczegół ma znaczenie przy decyzji o lokalu. Jeśli wyszukamy w Internecie hasło „lokal użytkowy Warszawa” przekonamy się, że na rynku obecnie królują biura o sporej powierzchni. Mnóstwo otwartej przestrzeni może wspomagać pracę, ale może też być przeszkodą – to jest naturalnie uzależnione od specyfiki działalności firmy.

Przedsiębiorcy wciąż decydują się w dużej liczbie na najem powierzchni biurowej, o wiele rzadziej na zakup. Jest to pewnego rodzaju asekurowanie się na wypadek zmian w przedsiębiorstwie. Jeśli zatrudniamy coraz więcej pracowników prościej nam będzie wynająć większe biuro niż kupić na przykład kolejną część piętra. Identycznie jest w razie redukcji zatrudnienia. Kiedy firma się pomniejsza lepiej jest przeprowadzić się do mniejszego biura niż ponosić koszty pracy w wielkim. Jeżeli chodzi o wynajem biur Warszawa oferuje nam ogromny wachlarz wyboru, zatem na pewno wyszukamy tak małe jak i duże przestrzenie. W szczególności, że wciąż budują się nowe biurowce, a deweloperom zależy, żeby wszystkie powierzchnie były kupione lub wynajęte. Rynek lokali użytkowych póki co ma się dobrze. Zobaczymy tak właściwie dopiero w końcu roku, czy kryzys ma nań dostrzegalny wpływ.

Źródło: