Kroczek po kroczku. Jak rozliczyć PIT online

Ogonki w urzędach skarbowych i pocztowych pod koniec kwietnia mogą trwożyć. Jest sposób, ażeby jej uniknąć.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Swe zeznanie skarbowe można złożyć przez internet. Podpowiadamy, w jaki sposób to uczynić. Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się drogą elektroniczną. Polacy chętnie korzystają z owej możliwości.

Aby rozliczyć się online w programie – pity – lub na stronie trzeba i odnaleźć na pasku u góry strony zakładkę „PIT”.

Zainteresowały Cię opisywane zagadnienia? Jeśli tak, to zobacz ponadto, co ma w tym temacie ta optymalna witryna (https://www.cafepanamera.com/mlynki-do-kawy/). Przeczytasz tam podobne informacje.

Kiedy w nią wejdziemy, po lewej stronie wybieramy opcję „e-Deklaracje”. W owym dziale klikamy zaś w „Do pobrania”.

Tu wyświetli się rejestr wszystkich programów, jakie trzeba zainstalować na kompie, aby rozliczyć się przez internet. Osobom fizycznym najwygodniej korzystać ze znajdującego się tam programu „e-Deklaracje Desktop”, bo PIT-y, jakie poślemy z jego pomocą do urzędu, nie będą wymagały podpisu elektronicznego. By program działał dobrze, musimy ściągnąć oprogramowanie Adobe Reader 9.0.0 lub nowsze.

podatki

Źródło: pixabay.com

Online zdołamy złożyć blankiety: PiT-28, PiT 36, PiT-37, PiT-38, PiT-16a. W programie „e-Deklaracje Desktop” powinno się więc wybrać odpowiedni druczek oraz dokładnie go wypełnić. Jeżeli będziemy już gotowi do wysłania zeznania do urzędu, należy je podpisać.

Nakłaniamy Cię do zajrzenia do nowego artykułu na podobny temat – w nim wyszukasz ekstra informacje. Zatem idź do serwisu Frezowanie i ciesz się nimi.

Ażeby tego dokonać, trzeba wpisać sumę dochodu wykazanego w PIT-cie za poprzedni rok – rozliczenia.

Celowe będą także, rzecz jasna, imię a także godność, data urodzenia a także tak zwany identyfikator podatkowy, którym będzie nasz PESEL, jednak jedynie w przypadku osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Po posłaniu e-PIT-a nieodzowne będzie zachowanie UPO a więc Urzędowego Poświadczenia Odbioru. To ono potwierdza, iż dostarczyliśmy e-PIT-a w terminie.