Dlaczego warto znać języki!

W obecnych czasach, w związku z postępującym procesem globalizacji, można zauważyć, że świat zaczyna się kurczyć. Obserwuje się ogromny rozwój branży turystycznej , ludzie podróżują po całym świecie zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże mają wpływ nie tylko na nasze samopoczucie , ale przynoszą mnóstwo dodatkowych korzyści dla naszego rozwoju: pozwalają poznać ciekawe miejsca, spróbować zagranicznej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.

słowniki

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie znajomość języków obcych jest czynnikiem który znacząco ułatwia nam podróżowanie po świecie. Równocześnie , im częściej wyjeżdżamy za granicę, tym większą mamy możliwość szlifowania swoich umiejętności językowych. Są one bardzo użyteczne nie tylko w podróży , ale również w pracy. () W dzisiejszych czasach język angielski stanowi jedynie niezbędną podstawę w przypadku większości placówek oferujących pracę. Jeśli zależy nam na zatrudnieniu w poważnej korporacji, możemy mieć pewność , że bez znajomości ani jednego języka obcego nikt nas nie zatrudni. Nawet chcąc zatrudnić się sezonowo jako barman w kawiarni , to musimy umieć porozumieć się z gośćmi z zagranicy, chociaż w języku angielskim – gdzie warto iść na angielski wrocław. Nie ulega jednak wątpliwości , że współcześnie cenione są inne języki obce, np. hiszpański , portugalski , włoski czy japoński. Są to o wiele mniej popularne języki, praktycznie nie pojawiają się w szkołach, przez co znacznie mniej osób się ich uczy. Proces globalizacji natomiast prowadzi do tego, że poszukuje się osób potrafiących dogadać się np. z przedsiębiorcami z Rosji czy Portugalii.

W związku z tym faktem w ostatnich latach wzrasta popyt na różnego rodzaju kursy językowe. Szkoły publiczne umożliwiają zazwyczaj naukę języka angielskiego i niemieckiego. Rodzice chcąc rozwijać pasje swoich dzieci nierzadko szukają pozaszkolnych lekcji oferujących naukę np. hiszpańskiego lub francuskiego. Podobnie dorośli, którzy planują np. zmianę posady na lepiej płatną, niejednokrotnie podejmują wyzwanie opanowania nieznanego sobie języka. W dużych miastach zazwyczaj wybór szkół językowych jest bardzo duży. W celu wybrania najlepszego kursu dla siebie najwygodniej najprościej jest poszukać opinii w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę ,, kurs włoskiego wrocław’’ lub ,, nauka rosyjskiego Kraków’’, a otrzymamy mnóstwo linków do stron (zobacz pozycjonowanie stron Artefakt) internetowych, które zawierają nie tylko wiadomości o danej szkole językowej, lecz także szereg opinii osób, które mają doświadczenie w korzystaniu z jej usług . Ułatwi to podjęcie decyzji, która ze szkół będzie dla nas najbardziej odpowiednia .

praca

Autor: Aqua Mechanical
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwija się również trend na specjalnie przygotowane szkolenia on-line. Dzięki nim możemy poznać podstawy obcego języka bez opuszczania własnego domu. Sposobów jest zatem wiele, trzeba tylko chcieć. Znajomość języków obcych to coś, co buduje nasz osobisty kapitał i na pewno będzie dla nas czymś użytecznym , jeżeli nie w pracy, to w czasie zwykłych wakacji za granicą.