Każdy wie, że w XXI wieku ciężko funkcjonować, jeżeli nie zna się języków obcych

Bez angielskiego w obecnych czasach wszyscy często czują się jak bez ręki. W biurze jest on często wymagany. Przydaje się też podczas wczasów.

prawo1

Źródło: flickr.com
praca - powiększenie

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
gabinet dermatologii estetycznej

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach trudno funkcjonować bez języków obcych. Z reguły chodzi o angielski. Możemy dożyć takich czasów, gdy będzie on równie potrzebny w życiu, jak nasz ojczysty język. Biorąc pod uwagę to, że nasza ojczyzna jest otwarta na świat i handluje z wieloma międzynarodowymi spółkami, to większość zatrudnionych w niewielkich albo większych firmach musi znać ten język. Jest to zwykle wymóg. Znajomość języka sprawdza się często już w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Bywają także i wielkie koncerny, gdzie nasz kierownik może być obcokrajowcem. kontakty z nim będą wyłącznie telefoniczne czy mailowe, ale do tego też potrzebna będzie świetna znajomość języka. Angielski przydaje się również w czasie podróżowania, kiedy mamy zamiar dogadać się z taksówkarzem albo pracownikiem muzeum. Jeżeli czujemy, że nasz angielski nie jest na odpowiednio wysokim poziomie, to nadszedł czas, by zapisać się na kurs językowy. Masa szkół ma nawet kursy od totalnego początku. Zatem każdy znajdzie właściwy dla siebie poziom nauki. Ważne jest, by na tych kursach dużo mówić. Jest to przecież fundamentem dobrej komunikacji.

gramatyka jest oczywiście również ważna, ale jednak umiejętność mówienia to podstawa. I z pewnością każdy chce na tyle zaznajomić się z tym językiem, by być w stanie porozumiewać się bez oporów. Najważniejsze to przemóc barierę w sobie.