W dzisiejszych czasach dużą ilość rzeczy jesteśmy w stanie załatwić przez internet – na szczęście urzędnicy powolutku się do tego przekonują

W ostatnim czasie dostrzegamy znaczne próby naszych urzędów, by dogonić Zachód i znaleźć się w gronie krajów wysokorozwiniętych, które swym obywatelom umożliwiają załatwianie administracyjnych spraw online.

konsultant
maszyna drukarska

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
f
Jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenie, żeby móc ominąć wielkie kolejki do Urzędu Skarbowego przy składaniu sprawozdania podatkowego. Każdy marudził, ale był zmuszony odstać swoje. Urzędnicy nie byli zbyt przyjaźnie nastawieni do obywateli i twierdzili, że to normalne, że z każdą sprawą trzeba do nich przyjść i załatwiać to w okienku. Szczęśliwie powoli się to zmienia. Ministerstwo Finansów kilka lat temu stworzyło Portal Podatkowy, który ma ułatwić sprawy wszystkim zainteresowanym. Możemy tam pobrać wiele przydatnych dokumentów oraz wyszukać ciekawe dla nas informacje. Możemy również założyć własne konto. To znaczne ułatwienie dla dyrektorów przedsiębiorstw, którzy obecnie znaczny procent spraw są w stanie załatwiać przez internet. Na przykład pisma urzędowe bywają wymieniane z pracownikiem urzędu przy użyciu tej platformy.

Nie obawiaj sie, że danych na opisywany temat nie znajdziesz, gdyż są tutaj. Wystarczy wejść na serwis internetowy (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/testy-i-laboratorium-testowe/testy-srodowiskowe), który jest pod odnośnikiem.

Dzięki temu nie musimy marnować ważnego czasu i z każdym detalem jeździć do Skarbówki. Portal Podatkowy upraszcza nam nie tylko składanie PIT-ów, ale również daje szansę przykładowo na wyznaczenie pełnomocnictw na któregoś z naszych pracowników.

Dzięki temu wiele administracyjnych spraw będzie w stanie za nas załatwić choćby sekretarka.
Należy założyć profil na Portalu Podatnika, ponieważ niezwykle usprawnia to funkcjonowanie i oszczędza nasz czas.