Jakimi predyspozycjami musi pochwalić się uczeń technikum, aby w przyszłości znaleźć pracę w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych

Autoserwis lub serwis samochodowy bywa wymarzonym zakładem pracy dla wielu nastolatków. Fascynacja samochodami rozpoczyna się jeszcze w dzieciństwie, ale dopiero w dorosłym życiu takie hobby ma szansę na prawdziwą realizację. Wielu ekspertów rynku pracy informuje, że najlepiej znaleźć zatrudnienie w zawodzie, który ma sporo wspólnego z naszymi pasjami. W takiej sytuacji do pracy przychodzi się z przyjemnością, a nie tylko z poczucia obowiązku. A dla szefa taki pracownik to prawdziwy skarb.

auto

Autor: DnlRxn
Źródło: http://www.flickr.com
Naprawa samochodów bywa doskonałym zajęciem dla mężczyzn, którzy odznaczają się spostrzegawczością oraz dokładnością.

Jeżeli zaintrygował Cię nasz wpis, to chcemy skierować Twoja uwagę na to, że pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie (https://iw-tom.pl/oferta/kontenery-techniczne).

Niezwykle użyteczna bywa również umiejętność wyciągania właściwych wniosków, gdyż diagnozowanie usterek bywa prawie detektywistyczną pracą. Na zakończenie najprawdopodobniej najistotniejsza cecha. Otóż, naprawianie samochodów, jak nazwa wskazuje, wymaga od mechanika zręczności oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej na wysokim poziomie – polecana strona. Nieco długi spis wymaganych cech zamyka sumienność i uczciwość.

Jeśli już wypunktowaliśmy cechy, którymi powinien odznaczać się mechanik samochodowy, to teraz pora, żeby skupić się na kompletnie odmiennej kwestii, czyli spróbować wyliczyć te cechy, które w tej profesji są wielce niepożądane. Najgorszą z nich wydaje się być rozkojarzenie, ponieważ nikt nie wyobraża sobie serwisanta, który wiecznie gubi klucze bądź inne narzędzia.

A poza tym pamiętajmy o tym, że naprawa samochodów w rzeczywistości musi wszystkim kojarzyć się z umorusanymi dłoniami oraz koniecznością pracy w pomieszczeniach wypełnionych wonią spalin lub olejów czy pozostałych szkodliwych chemikaliów. A to w końcu nie każdemu będzie odpowiadać. Rozważając temat predyspozycji, jakimi powinien pochwalić się mechanik, należy jeszcze mieć na uwadze cechy, które z łatwością wymykają się wszelkim słowom. Potocznie mówimy, że chłopaczysko ma żyłkę, czyli osobliwy dar. A to już oznacza, że na przykład, potrafi on wsłuchując się w terkot silnika bezbłędnie zdiagnozować jego usterkę. Takie umiejętności okazują się niezwykle przydatne, bo z jednej strony posiadanie intuicji znacznie stopniu skraca czas naprawy, a po drugie, usługobiorcy, czyli w omawianym przypadku cały czas zajęci taksówkarze, lubią, gdy już na początku słyszą, co najprawdopodobniej się zepsuło.