„Financial Controller” – najlepsza osoba przeznaczona do zaplanowania i kontrolowania budżetu naszej firmy!

Kim dokładnie jest zawarty w temacie „financial controller”? Czym konkretnie się zajmuje – jakie w rzeczywistości są jego stałe obowiązki? Co należy zrobić, aby móc wykonywać taki zawód – jakie konkretnie wymagania należy spełnić? Czy na terenie państwa Polskiego ten konkretny zawód jest w ogóle opłacalny? To wszystko oraz znacznie więcej bez najmniejszego problemu znajdziesz w tym felietonie!
Kto to jest financial controller zapewne dobrze wie wiele osób, gdyż sama nazwa ukazuje nam, co to dokładnie bywa za zajęcie.

interesy
Iso 9001

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
„Financial Controller” to w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego jest to „kontroler finansów”, czy też „kontroler finansowy” no i jego zadaniem bywa tak właściwie wszystko związane z kontrolą budżetu firmy, w tym również między innymi w jego planowaniu, przeanalizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten temat, oraz współpracowaniu razem z pozostałymi ludźmi w tym konkretnym zakresie, między innymi z działem księgowości. By móc zostać kontrolerem finansowym, powinniśmy mieć pewne predyspozycje, między innymi posiadać typowo analityczny umysł, być odpornym na stres, czy też niewiarygodnie spostrzegawczym, jednak to nie wszystko. Ponad wszystko aby zostać kontrolerem, musimy mieć zakończone z góry określone kierunki studiów (ekonomia, finanse, czy rachunkowość), dobrze jest również mieć ukończone studia podyplomowe.

Uważasz, że wspomniane informacje są absorbujące? Świetnie, zatem na pewno szczegóły tu dźwiękowy system ostrzegawczy Warszawa opublikowane również Cię zaciekawią.

Bardzo wiele przedsiębiorstw, nim da nam możliwość zarządzania budżetem, wymaga zwykle kilkuletniego doświadczenia na bardzo podobnym stanowisku.

Warto wiedzieć, że potrzebna jest tutaj także znajomość przepisów m.in. prawa bilansowego, podatkowego, czy też dewizowego a także ogólnikowych zasad rachunkowości. Zarobki kontrolera (patrząc na okres jesień 2016), wynoszą od około 10 tys. po więcej niż 15,5 tys. złotych.