Które kierunki studiów są obecnie najbardziej popularne?

Mnogość młodych ludzi decyduje się pójść na studia. Studia wyższe zdołają otworzyć nam drogę do wspaniałej kariery. Niemało pracodawców wymaga od swoich pracowników wyższego wykształcenia, wobec tego jeżeli poważnie rozmyślamy o swojej przyszłości i chcemy posiadać stosowną, atrakcyjną i dochodową pracę – to zastanówmy się nad pójściem na studia wyższe. Mnóstwo kierunków studiów cieszy się współcześnie sporym zainteresowaniem, do popularniejszych należą studia informatyczne i studia dziennikarskie.

informatyka

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com

Informatyka to niezwykle dobry i lubiany zawód. Informatycy posiadają ogromne możliwości zawodowe, bo mogą pracować praktycznie w każdej większej firmie lub przedsiębiorstwie. Miejsc pracy jest bardzo dużo, dodatkowo informatyk zdoła założyć też własną aktywność i na przykład projektować strony internetowe. Zawód ten jest nietuzinkowy i niezwykle dochodowy, daje mnóstwo ewentualności rozwoju oraz awansu. Rzecz jasna kierunek informatyka nie jest taki lekki, wymaga wiele pracy i zaangażowania. Na tym kierunku najlepiej poradzą sobie także osoby z umysłem ścisłym.Również studia dziennikarskie wzbudzają obecnie ogromne zaciekawienie, np. dziennikarstwo na WSTE. To znakomity kierunek dla humanistów. Dziennikarstwo zdoła okazać się kapitalnym zawodem, w którym wolno zrobić dużą karierę. Dodatkowo jest to kierunek niezwykle ciekawy i interesujący, w tym zawodzie niewątpliwie nie będziemy się zanudzać.

dziennikarstwo

Autor: DRB62
Źródło: http://www.flickr.com

Bycie dziennikarzem zezwoli nam zetknąć się z wieloma interesującymi sytuacjami i osobami, wobec tego dziennikarstwo studia to doskonały kierunek dla osób, jakie są aktywne i uwielbiają nawiązać nowe znajomości. Te dwa kierunki studiów – informatyka i dziennikarstwo – są dzisiaj proponowane przez mnóstwo przeróżnych uczelni w Polsce. Poznań, Kraków lub Warszawa – w tych miastach bezspornie odnajdziemy niejedną uczelnię, na której będziemy mogli studiować dziennikarstwo bądź informatykę. Jeśli jesteśmy zainteresowani którymś z tych kierunków, to naturalnie winniśmy rozejrzeć się za odpowiednią, dobrą uczelnią, która będzie nam pasować.