Jak najlepiej zaplanować wypoczynek w najbliższe wakacje, najbardziej popularne kierunki wyjazdów wakacyjnych.

Jak w każdym roku gdy nadejdzie wiosna wiele osób zaczyna planowanie swojego wyjazdu na wakacje. Niektórzy bardziej przezorni pomyśleli o tym nawet w zimie, zgodnie z regułą że im będzie tym większy wybór i niższe ceny.

Turcja

Autor: G.OZCAN
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście planowanie wyjazdu kilka miesięcy wcześniej daje dużo większe możliwości, liczne firmy turystyczne mają wtedy w katalogach atrakcyjne first minute, a i przy samodzielnym planowaniu ma się jeszcze pełny wybór jeśli chodzi o kwatery. Rzecz jasna minusem takiego rozwiązania jest fakt, że trzeba zaplanować sobie urlop w miejscu pracy z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, niekiedy przez te kilka miesięcy oczekiwania pojawić się może tyle nieoczekiwanych okoliczności, że trzeba będzie modyfikować swoje wyjazdowe plany. Wiosną w większości zakładów pracy powstają już grafiki urlopowe, więc wtedy jest jeszcze sporo okazji na znalezienie ciekawej oferty wyjazdu, a równocześnie termin urlopu powinien być już zaklepany. Tak więc jeżeli wszystko już będzie ustalone co do terminu wolnego to nie zostanie nic innego jak zająć się planowaniem.

Wśród ludzi wybierających się na wczasy – www.eccotravel.eu/wietnam/ – 2015 można wyróżnić dwie główne grupy. Grupa pierwsza korzysta ze zorganizowanych form wypoczynku, wykupując wyjazd w jednym z licznych biur turystycznych. Propozycja wycieczek w zasadzie obejmuje większość krajów świata (zobacz: wczasy 2015), choć oczywiście podróże w miejsca najbardziej odlegle są niestety bardzo kosztowne. Do wybieranych najchętniej miejsc zaliczają się kraje z okolic Morza Śródziemnego, zarówno po stronie europejskiej jak i afrykańskiej. Jak co roku szeroką ofertę przygotowuje Bułgaria, urlop nad Morzem Czarnym także jest chętnie wybierany przez klientów.

wczasy 2015

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com
Rosnącym zainteresowaniem zaczynają się też cieszyć bardziej odległe i egzotyczne kierunki, na przykład Tajlandia czy Kuba, dzięki coraz tańszym połączeniom lotniczym wycieczki do takich krajów zaczynają mieć dość niskie ceny. Duża konkurencja w turystyce sprawia, że dziś ceny wycieczek w najbardziej popularne miejsca są bardzo tanie, mając kwotę dwóch tysięcy złotych można już bez żadnego problemu spędzić tydzień na jednej z piaszczystych plaż.