Jaki wybór noclegu to najlepszy wybór na długi majowy weekend?

Polska ustawa twierdzi, że pierwszego i trzeciego maja każdego roku są dniami wolnymi od pracy. Pierwszego maja jest dniem Święta Pracy, w naszym kraju traktowanym jako święto państwowe od 1950 roku. W tym roku będzie to jednocześnie dziesiąta rocznica przystąpienia naszego państwa do Unii Europejskiej. Z kolei trzeciego maja to święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Na drugi dzień tego miesiąca przypada święto zwane Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, lecz nie jest on dniem wolnym od pracy .

wakacje w Polsce

Autor: Brandon Atkinson
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże każdy, kto na początku roku zerknął w kalendarz i sprytnie rozbił swój urlop, wystarczyło by wziąć jedynie jeden dzień wolnego przypadający dokładnie na drugiego maja by mieć aż cztery dni wolnego od obowiązków zawodowych. Taka sytuacja ma miejsce ponieważ w bieżącym roku pierwszy dzień maja przypada dokładnie na czwartek.

Prognoza pogody na zbliżający się weekend majowy nastraja pozytywnie. Wysokie, prawie letnie temperatury nakłaniają do opuszczenia mieszkania i pojechania na wycieczkę, nawet kilkudniową. Hotele, pensjonaty a nawet domki wakacyjne i pola namiotowe od dłuższego czasu szykują bogate oferty noclegowe na długi weekend (znacznie więcej szczegółów: ciekawa witryna. Skoro warunki atmosferyczne mają być naprawdę dobre, należy skorzystać. Jeśli twoja ukochana od pewnego czasu próbuje zasugerować, że „chętnie by pojechała na nastrojową wycieczkę we dwoje, szansa jest ku temu wręcz idealna. Wyjazd do przytulnego pensjonatu czy luksusowego hotelu z nastrojową, magiczną kolacją przy muzyce i butelce smacznego wina wynagrodzi twojej ukochanej długi okres oczekiwań.

domek letniskowy

Autor: Sarah & Austin Houghton-Bird
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli twój portfel w danej chwili nie posiada odpowiedniej ilości pieniędzy a na koncie ukazuje się kwota bardziej trzy niż czterocyfrowa, domek wakacyjny lub namiot mogą być równie urokliwe co wspomniany hotel. Wszystko zależy od podejścia i pomysłowości.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to tu też jest zamieszczona świeża wiadomość (https://inhouse.szczecin.pl/dzialki/sprzedaz), która z pewnością będzie Ci odpowiadać.

Dmuchany materac lub grubsze karimaty zapewnią komfort leżenia na ziemi, a wspólny, podwójny śpiwór i kieliszek czegoś mocniejszego lub herbatka z dodatkiem alkoholu sprawią, że po krótkiej chwili nawet grubsze ciuchy nie będą potrzebne żadnemu z was.

Pamiętaj jednak, że nim podejmiesz decyzję odnośnie miejsca, gdzie zamierzasz zabrać ukochaną, spróbuj dyskretnie dowiedzieć się czego ona najbardziej oczekuje. Pomoże to na uniknięcie popełnienia zbędnej serii głupich błędów.