Jak uczelnie przygotowują studentów do przyszłego podjęcia zatrudnienia?

Na dzień dzisiejszy na każdej uczelni prosperuje biuro doradztwa zawodowego. Niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy jak przydatna staje się tego typu inicjatywa.

studenci na rozdaniu dyplomów
Dzięki funduszom pochodzącym z UE przyszli pracownicy mają możliwość by podnieść swoje kwalifikacje. Wystarczy tylko chodzić na wybrany fakultet dla przykładu wsparcie sprzedaży, a w drugiej kolejności chodzić na szkolenia oraz czynnie w nich uczestniczyć. Kto prowadzi tego rodzaju szkolenia? Przeważnie jest to osoba z zewnątrz, kto przedstawia działalność firmy, w jakiej pracuje. Jakie czerpie korzyści?
Zwykle takiego rodzaju programy motywacyjne mają za zadanie wspierać kampanię marketingową danego koncernu. Dodatkowo dają sposobność na znalezienie ewentualnego kandydata na dane miejsce pracy. Takiego rodzaju korzyści czerpie przedsiębiorstwo, a stażysta?
Aktualnie studenci wiele słyszą o rynkach, zwykle na studiach ekonomicznych. Mają możliwość, żeby analizować pewne trendy, które wywołują, że ich lęki na odnalezienie zatrudnienia po zakończeniu studiów nasilają się. Takiego rodzaju zajęcia dodatkowe pomagają zachować równowagę. Większość zatem motywuje do działania. Programy motywacyjne umacniają studentów w wierze, iż fakt czy znajdą pracę zależy tylko od nich.

studenci na wykładzie

Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to słuszne? Oczywiście. Wyniki ankiet dają dowód na to, iż tacy, jacy już podczas edukacji podjęli się stażu, należą do grona tych, jacy mają największe perspektywy na odnalezienie stałej pracy. Należy zatem spróbować swój potencjał na stażu bez potrzeby podejmowania pracy, a tym samym podpisywania wiążącej umowy.