Jak skutecznie zaplanować domowe wydatki?

Zbliża się końcówka miesiąca, a Ty znowu planujesz odmrażać gotowe jedzenie do dnia wypłaty? Wizja nadprogramowych wydatków Cię przeraża? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się w jaki sposób skutecznie zaplanować domowy budżet.
Ustalenie planu domowych wydatków zaczynamy od spisania wszelkich wydatków, jakie musimy ponieść.

Na początek przyjrzyjmy się wyłącznie następnemu miesiącowi. Co będzie nam do tego konieczne? Rachunki, paragony (przykładowo za większe zakupy spożywcze), a także zeszyt oraz ołówek. Na samym środku wpisujemy sumę netto naszych zarobków (uwzględniając dodatki przykładowo w postaci premii). Część pierwsza będzie dotyczyć sumptów, jakie są stałe, czyli: należność za gaz, energię, czynsz , telewizję, raty (zobacz pożyczka pod hipotekę bez bik) zadłużenia, polisy, wydatek na benzynę oraz przejazdy komunikacją miejską – wszystkie sumy zapisujemy obok i pod spodem sumujemy. Następna partia wydatków to te, jakie przeznaczamy na konsumpcję – zakupy spożywcze, życie kulturalne – jeszcze raz – oddzielamy po czym dodajemy.
filarum pożyczki

Autor: BCcampus_News
Źródło: http://www.flickr.com

Porównujemy planowane wydatki z sumą uposażenia. Wyszło na plus? To świetnie, można przejść do kroku drugiego. Jesteś na minusie? Przeanalizuj jeszcze raz powstałe wydatki i pomyśl, które z nich można obniżyć, względnie skorzystaj z oferty Filarum pożyczki. Pamiętaj, iż główne wydatki mogą wynosić do 60% wielkości comiesięcznego uposażenia.

Jeżeli zdamy sobie sprawę, jak dużo faktycznie wydajemy w przeciągu miesiąca, możemy przejść do konstruowania planu wydatków na cały rok. Biorąc pod lupę pierwszy miesiąc, spróbujmy oszacować wydatki w poszczególnych miesiącach na cały rok.