Jak błyskawicznie zorganizować rodzinny wypad za miasto?

Dzień wolny jest czasem, w którym można się odprężyć i zacieśnić więzy rodzinne. Często spędza się go przed osobnymi komputerami, ale przy ładnej aurze jest to ogromną stratą czasu. Latem lepszym rozwiązaniem jest całodniowa wycieczka do lasu lub nad wodę.

wycieczka

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Wypad taki prawie nic nie kosztuje i można go przygotować w ciągu kilku chwil.
Przede wszystkim wybierzmy kierunek naszej wycieczki. Dobrze, aby dojazd do celu był rzeczywiście bezproblemowy.

Jeżeli ciekawią Cię prezentowane w tym tekście kwestie i masz ochotę przeczytać więcej informacji na taki temat – wejdź tutaj (http://komornik-krakow.eu/licytacje/)!

Przy wyjeździe samochodem nie ma większego problemu, ale gdy chce się skorzystać z autobusu albo pociągu, powinniśmy mieć stuprocentową pewność, że dojazd w obie strony nie zawiedzie. Sytuacja, kiedy ucieka nam ostatni PKS, może zepsuć humory wszystkim.

Warto też zadbać o to, żeby czuć się na wypadzie wyjątkowo. Wybierzmy miejsce lubiane przez wszystkich albo takie, w którym można coś odkryć – wtedy wycieczka na nogach ma nawet specjalny cel, na przykład dojście nad jezioro lub do wieży widokowej. Wówczas nawet zwykły wypad do lasu ma szansę stać się atrakcją. Często dostęp do wody i możliwość pluskania się sprawiają, że wycieczka jest odrobinę bardziej atrakcyjna, ale nie jest to konieczne.
dziecko

Autor: Remy Sharp
Źródło: http://www.flickr.com
Co począć z jedzeniem? Piknik, jakiego nigdy nie jemy, jest genialnym rozwiązaniem! Wystarczy przecież jedynie trochę przygotowań i błyskawiczny wypad do sklepu, żeby zwykłe sandwiche zamienić tortille i banany na pyszną sałatkę owocową. Oryginalne i pyszne jedzenie doda sił nawet najbardziej zmęczonym piechurom. Na cały dzień na powietrzu powinno się wziąć naprawdę dużo wody. Oczywiście inną interesującą możliwością jest ognisko, które uwielbiają i dzieci, i dorośli.

Na czas przerwy możemy zabrać jakieś gry i zabawki, ale na pewno spróbujmy zostawić w domu tablety, a telefony weźmy tylko dla bezpieczeństwa. Musimy za to pamiętać o zabraniu cieplejszych ubrań na wypadek załamania pogody i świetnego humoru.