Na jakie kłopoty mogą natknąć się panie, które zamierzają otworzyć prywatny zakład fryzjerski

Większość członków społeczeństwa sądzi, że w obecnych latach lepiej mieć konkretny fach w ręku niż dyplom wyższej szkoły. Kto potrafi świetnie murować lub szyć, ten niekoniecznie musi zatrudniać się w pobliskiej fabryce, ale ma szansę uruchomić własny biznes. Chociaż na początku jest ciężko, to de facto sukces pozostaje często w zasięgu ręki.
Dla przykładu weźmy pod uwagę fach fryzjera. Aby w ogóle otworzyć własny zakład, trzeba posiadać odpowiednie kompetencje i rzecz jasna dość dużą kwotę pieniędzy na wyposażenie wnętrza. Poza tym warto posiadać przynajmniej minimalną wiedzę z zakresu marketingu i finansów, nawet jeśli tego typu usługi zostaną w ostateczności zlecone innym spółkom.

Continue reading


Studia we Wrocławiu

Decydując się na najlepsze szkoły wyższe lub liczące się w Polsce oraz poza jego granicami uniwersytety młodzież ma opcję realizowania swoich marzeń i pasji. Dodatkowo każda osoba może odnaleźć kierunek, jaki interesuje ją najbardziej i spotkać tych, z którymi za parę lat być może będzie realizować swoje cele, efektywnie pracując nad różnego rodzaju projektami. Wybierając kierunki takie jak filologia angielska lub również całkowicie odmienne, jak logistyka, tworzy się swoją zawodową przyszłość w młodym wieku.

Continue reading


Studia, dyplom, praktyka zawodowa i mnóstwo pracy są niezbędne do zapewnienia sobie godnej starości.

Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja

Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
Nauka na uczelni jest dzisiaj nieco prostszym wyzwaniem niż kilkadziesiąt lat temu, ba – właściwie kilka lat przedtem, kiedy, żeby dostać się na uniwerek czy politechnikę, poza znakomitymi wynikami matury oczekiwano rewelacyjnych ocen z egzaminów wewnętrznych.

Continue reading