Wybierz się na urlop w rodzime góry

Góry oddziałują kojąco na organizm, dotleniają, uspokajają. Skupienie, jakiego nastręcza wędrówka po trudniejszym szlaku bez podważania jest strategią na zapomnienie o porzuconych w domu problemach. Dla lubiących aktywny odpoczynek, trekking po górach jest znakomitym pomysłem treningowym, bowiem regularne włóczęgi działają na poprawę formy i odporności ustroju. Szczyty Pienin nie posiadają może imponujących wielkości, jednak widoki z Trzech Koron, czy góralskie domki Pieniny są po prostu prześliczne i zapierają dech w piersiach. Liczne trasy krajoznawcze przynoszą dużo wspaniałych odczuć estetycznych i wzrokowych.

Będąc w Pieninach warto także wybrać się drogą, która wiedzie blisko przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w erze baroku Czerwonego Klasztoru. Szlagierem krajoznawczym w tych sąsiedztwach jest oczywiście spływ Dunajcem na tratwach nadzorowanych przez flisaków.

Czy powyższa notka namówiła Cię do poszukania analogicznych? Jeżeli tak, to kliknij ten link i dodatkowo przeczytaj także wypowiedzi na nasz temat (https://e-militaria.pl/kurtki-softshell-70)!

góry

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów, aby odwiedzać Pieniny jest sporo, a ów decydujący trudno jest ubrać w wyrazy, a wie o nim ktokolwiek kto choć raz uda się w te cudowne obszary. Jest tam po prostu bajecznie i przepięknie – spróbuj spływu Dunajcem. Wszechobecna zieloność momentami wydaje się nierealna, a zazielenione polany wspaniale kontrastują z widzialnymi z dali ostrymi, zaśnieżonymi grzbietami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc krajoznawczych w Polsce, dlatego też baza noclegowa szykowana jest na przyjmowanie znacznej ilości gości. Głównie przeważają kwatery prywatne, jednak jest możliwość też wyłonić rozmaitego gatunku ośrodki, pensjonaty, czy góralskie domki Szczawnica – góralskie domki pieniny. Zasadniczą bazę noclegową tworzą Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy od oczekiwań turysty.

Pieniny to teren porządnie przygotowany turystycznie, ma różnorodną bazę noclegową, dlatego też organizując urlop w tym miejscu, jest możliwość w każdym dniu być w różnym punkcie i spędzać czas w inny sposób.

Włóczęga po górach jest nie tylko sprawdzianem dla ciała, ale również testem zdolności organizacyjnych i radzenia sobie w niepowszednich sytuacjach. W kontakcie z naturą i chwiejnymi warunkami atmosferycznymi jest możliwość odpowiedniej poznać własne niedoskonałości i wartości.