Urok polskich gór

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tegoroczna okres zimowy trwa wyjątkowo długo. Wszyscy już z bardzo oczekujemy na piękne dni. Odliczamy tygodnie do zasłużonego wypoczynku. Przez cały rok uczciwe pełniliśmy swoje powinności. Odrobina wytchnienia na pewno nam przysługuje.

Jak każdego roku, czeka nas wybranie miejsca na wyjazd. Nasza ojczyzna to bardzo szczęśliwy kraj, gdyż posiada wysokie góry oraz piaszczyste plaże. Nie ma więc powodu, aby pojechać w podróż za granicę. To, co jest nam niezbędne, by spędzić porządny urlop, mamy w kraju. Trzeba jedynie zadecydować, czy bawimy się nad Bałtykiem, czy odpoczywamy w górach?

Jeśli zdecydujemy się na tę drugą ewentualność, z pewnością się nie zawiedziemy. W naszej ojczyźnie wybierzemy góry dla każdego. Jeżeli ledwo co zaczynamy romans z górami, wybierzmy dzikie i niskie Bieszczady. Dla bardziej zaprawionych świetne są niezbyt wysokie Sudety. Z kolei dla prawdziwych fanów górskich wycieczek, Tatry to dobre wyjście. Tak właściwie, wszystkie te pomysły są dobre. Polskie góry są wyjątkowo malownicze i mamy się czym zachwycać. Piesze wędrówki z pewnością korzystnie wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie. To idealna opcja dla tych, którzy mają siedzącą pracę.

Karkonosze, Śnieżne Kotły

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska

Noclegi w górach są w różnych cenach. Możemy wyszukać świetną okazję w którymś pensjonacie lub też trafić na kwatery u mieszkańców. Wtedy ceny są bardzo niskie.

Nie obawiaj sie, że informacji na omawiany temat nie odnajdziesz, ponieważ są tutaj. Wystarczy kliknąć na sensowny serwis www, który znajduje się pod linkiem.

Jeśli jednak wybierzemy wypoczynek w Zakopanem (np. ), trzeba być gotowym na duże wydatki. Miasto jest stolicą Tatr. Zawsze było zapełnione przez turystów. Wyjątkowo popularne było w międzywojniu. Wtedy wypoczywało tu wielu znanych ludzi. Dzisiaj można zwiedzać wille, w których pomieszkiwały takie znakomitości, jak Witkacy, czy Kornel Makuszyński.

Zakopane to wyjątkowe miasto, w którym czuje się niepowtarzalny klimat. Jest symbiozą tradycji góralskich oraz polskiej kultury. Na głównym deptaku, Krupówkach, zobaczymy mnóstwo pamiątek, przepyszne oscypki oraz zakopiańskie niedźwiedzie, z którymi możemy zrobić sobie zdjęcie. Urlop w naszych górach to gwarancja dobrej zabawy oraz aktywnego wypoczynku.