Oszczędności w firmie – od czego zacząć

Światowy zastój gospodarczy zainicjował modę na oszczędzanie. Do łaski powróciły przetwory , popularnością cieszą się ciucholandy, eventy, w czasie jakich uczestnicy wymieniają się używaną konfekcją, pchle targi.

Zastanów się dobrze, czy w twej firmie pieniążki nie bywają wywalone w błoto. Dowiedz się, w jaki sposób rozsądnie oszczędzać jak też gdzie poszukiwać oszczędności w firmie. Dokładnie przeanalizuj koszty i przychody twej firmy, zrób tabelę. Po jednej stronie ulokuj koszta stałe, takie jak pensje dla pracowników, wynajem biura; po drugiej z kolei koszta ruchome, tzn. paliwo, koszta zakupu papieru do drukarek etc. Następnie wytycz cel, wskaż, jak dużo a także w jakim czasie chcesz oszczędzić. Spisz nowe reguły oraz zaznajom z nimi pracobiorców. Szczędzenie na wodzie oraz prądzie brzmi banalnie, jednakże nierzadko nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo wody oraz prądu trwonimy. Wyłączaj machiny, jeśli nie pracują, gaś światło. W okresie grzewczym mądrze używaj ogrzewania. Podobnie latem – nie przesadzaj z klimatyzatorem.
pisma

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
wnętrze autobusu

Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomicie zarabiający, usatysfakcjonowany i rozwijający się pracobiorca to największy kapitał przedsiębiorstwa. Nie szczędź na pracobiorcach poprzez dokładanie zadań – w dłuższym terminie utracisz więcej.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do nowej witryny, na której znajdziesz pouczające artykuły – najedź na link nadzór finansowy.

Inwestuj w nowoczesne technologie. Przedsiębiorstwa wykorzystujące papierowy obieg faktur zakupu powinny go zastąpić skanowaniem.

Przyniesie to duże oszczędności a także obniży liczbę popełnianych błędów przy rozliczaniu owych dokumentów. Obniż zużycie materiałów biurowych. Jeżeli musisz coś wydrukować, rób to obustronnie. Użytkuj tańszych w użytkowaniu laserowych drukarek.