Notariusz, zawód na kryzysowe czasy

Kiedy ostatnimi czasy często ostrzegają nas przed złą koniunkturą, postepujacym bezrobociem, brakiem przyszłości dla ludzi z wykształceniem humanistycznym, w dalszym ciągu rosnące wzięcie wśród wyspecjalizowanych fachów takich jak księgowa, policjant czy notariusz.
Wskazuje to, że aby robić coś potrzebnego, nie zawsze trzeba być po politechnice. Wystarczy wpisać w sprawdzić np. notariusz, aby zobaczyć jak bardzo taki sposób zajęcia jest popularny.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Dziś prawo jest z nami na każdym kroku, stąd też specjalizacje prawnicze niezmiennie cieszą się uzasadnionym uznaniem. Mimo to nie wystarczy ukończyć jedynie uczelni wyższej by można było utworzyć np. kancelarie notarialne w Warszawie. Osoby, które chcą praktykować taką profesję czeka długa ścieżka.

Posiadanie wyższego wykształcenia to ledwie początek, po którym powinno się zdać egzamin na aplikację notarialną, a po jej zakończeniu egzamin zawodowy i przejść przez konieczną asesurę. Zarobki, które ustalane przez rozporządzenie ministra, w ogólnym odbiorze wynagradzają ten ciężki trud długotrwałego kształcenia się.Nie jest lekko łatwo stwierdzić, jakie kwoty właściwie tacy wymienieni wyżej notariusze Warszawa mogą miesięcznie zarobić.

Badania podają różne liczby, od 4000 do prawie 10 000zł. W zależności od wykonywanej procedury prawnej i jej ceny.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

Konieczność wynajęcia notariusza jest konieczna np. gdy chcemy podpisać umowę kupna lub sprzedaży mieszkania, stworzyć umowę przedwstępną, testament lub pełnomocnictwo, zrobić wersję początkową oświadczenia woli lub wypis z dokumentacji. Z tym i szeregiem innych czynności, które wykonuje notariusz, spotykamy się często, dlatego też osoby wykonujące ten zawód nie mogą narzekać na brak pracy.Konkretna (kancelaria adwokacka wrocław) notarialna daje radę świadczyć usługi zarówno dla klienta indywidualnego jak i dla firmy. Niewątpliwie jest to fach zamknięty, cieszący się znacznym szacunkiem publicznym. Jego prestiż wciąż rośnie. Pochlebna opinia idąca za wykonawcą tak specjalistycznej domeny jest skuteczniejsza niż nie jedna reklama. Opłaca się pomęczyć, bo może ktoś kiedyś szukając notariusza wpisze w Google klik i znajdzie akurat Ciebie?