Na czym polega praca dyrektora handlowego?

Dyrektorem handlowym nazywamy zazwyczaj jednostkę odpowiedzialną za tak zwaną politykę handlową firmy.
Do nadrzędnych funkcji tego zatrudnionego należy, między innymi: zarządzanie działem handlowym, operacyjne aranżowanie a także dozorowanie pracy handlowego działu, opracowywanie strategii sprzedaży a także dozór nad ich realizacją, podejmowanie decyzji dążących do maksymalizacji efektów sprzedaży, pozyskiwanie nowej klienteli i utrzymywanie należytych relacji z obecnymi biznesowymi partnerami, badanie rynku, raportowanie aktualnej handlowej aktywności, ścisła współpraca z zarządem przedsiębiorstwa, reprezentowanie przedsiębiorstwa przed państwowymi instytucjami a także odpowiedzialność za adekwatność handlowych działań z aktualnym prawem.

wnętrze samochodu

Autor: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com
pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
impreza firmowa

Autor: Rob DiCaterino
Źródło: http://www.flickr.com
Dyrektor Handlowy powinien mieć wyższe wykształcenie ekonomiczne, mile zauważany będzie również tytuł MBA, a również prawo jazdy (zobacz również testy na prawo jazdy online) B, dobra znajomość języka niemieckiego oraz obsługi peceta. Ważną materią będzie również wiedza z obszaru B2B jak też praktyka w pracy w dziale handlowym. Prócz tego osoba na takim stanowisku musi charakteryzować się: wysoce rozwiniętymi zdolnościami analitycznymi, umiejętnością realistycznej diagnostyki sytuacji, orientacją na wyniki, dynamizmem w działaniu. Miejscem pracy jest zwykle biuro a także praca w terenie – spotkania z partnerami, wizyty w instytucjach administracyjnych. Jest to stanowisko samodzielne, pod dozorem. Praca łączy się również z większym natężeniem kontaktów z osobami, przez co wystąpić mogą sytuacje stresujące.

Czas pracy, na ogół nienormowany. Dyrektor Handlowy musi na pewno obserwować wskaźniki ekonomiczne jak też trendy. Jest możność podwyższania kwalifikacji (instruktaże) jak też awansu.