Jesteś bez pomysłu na interesujące wakacje? Rozważ naukę jazdy konnej w Warszawie
Wakacyjne turnusy to okres na różnorodną formę odpoczynku.

Zorganizowane wyjazdy na obozy konne to świetna możliwość do połączenia aktywnego wypoczynku, zrozumienia zasad dojeżdżania i kierowania końmi i cały rytuał poznawczy w relacji człowiek – konie. Wakacje na obozy z końmi trwają zwykle jeden do dwóch tygodni. W zależności od oferty turnusu, rozróżnia się grupy jeżdżące pod względem obycia w jeździe na koniach.

Kobieta na koniui

Autor: vendicatorre
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci nie mające jakiegokolwiek doświadczenia przechodzą obowiązkowe szkolenie pod okiem instruktora. Jeszcze zanim rozpoczną jazdy kontrolne kontroler wyłoży im dokładnie wszystko o sposobności na zrozumienie tych zwierząt, prawidłowym karmieniu, sposobie dojeżdżania. Wszyscy, którzy mieli już wcześniej jakiekolwiek jazdy będą przepytani o doświadczenie i wprawę. W zależności od wykazanych przy instruktorze talentów dzieci dzieli się na grupy zaawansowane i początkujące.Wakacje na obozach konnych to nie relaks i przyjemność z leniuchowego trybu odpoczywania – zobacz ofertę (zobacz ofertę). Szczególnie, gdy znajdziemy takie oferty, w których czas spędzany na jeździe i wokół koni stanowi przeważającą większość. Nie ma różnicy czy traktujemy go jak zabawę, nowe doświadczenie, czy szlifowanie talentu i poznawanie swojej przyszłej pasji, a może pracy. Wakacje, na których większość czasu spędzane jest z końmi rozpoczyna się wczesną pobudką już o szóstej. Zwierzęta wymagają nakarmienia, wymycia. Do tego dochodzą stajnie, pełne w karmy i napoje, które wypada przy tym utrzymać w porządku.Konie to zwierzęta wymagające zadbania i opieki. Stąd też tak wiele łączy zwierzęta te z ludźmi – bez jedzenia, bez snu i zmęczeni fizycznie nie damy z siebie krzty dobrej energii. Zobaczą to w koniach profesjonalni jeźdźcy, ale też adepci świeżo po kursie jazdy na wakacjach. Zadbane na każdej z płaszczyzn fizjologicznych konie (szczegóły tutaj: https://nadwigrami.pl) będą gotowe do ćwiczeń z ujeżdżaniem, skokami.

Konie

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Koszt tygodniowej „wyprawki” na stadninę to koszt ponad tysiąc złotych, w przypadku dwóch tygodni koszty urosną do co nawet 1600 złotych. Pomysłodawcy nie ograniczają się wyłącznie na turnusy w czasie wakacji, w ich ofertach znajdziemy też pojedyncze oferty dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania klienta.