Jakiego rodzaju błędy w obszarze pozyskiwania nowych pracowników popełniają najczęściej pracodawcy? O czym należy wiedzieć?

Sprawdzając różnorodne oferty pracy w serwisach rekrutacyjnych możemy natknąć się na tego rodzaju ogłoszenia, w jakich po wskazaniu wielu rozbudowanych punktów jakie odnoszą się do wymagań, brakuje informacji, co tak naprawdę pracodawca jest w stanie zaoferować nowemu pracownikowi.

Istnieją też inne błędy, jak publikacja zbytnio ogólnych oraz niezbyt przekonujących korzyści z podjęcia pracy. O czym jeszcze można powiedzieć?

Każdy z pracodawców, jak przygotowuje ofertę pracy może źle sformułować wymagania wobec pracownika. Dość zabawnie np. brzmi, gdy pracodawca pisze, że zapewnia wdrożenie w nowe obowiązki. Serwis z bezpłatnym dodawaniem ogłoszeń z pracą.
To brzmi trochę tak, jakbyśmy mieli się cieszyć z tego powodu, iż ktoś ma w planach w ogóle zapoznać nas z najnowszymi zadaniami. Każdy z pracowników potrzebuje chociaż kilku dni na wdrożenie w pracę, zaś pracodawca powinien być w tym pomocny.

poszukiwania pracy

Źródło: pixabay.com

To przecież z korzyścią dla jednej i drugiej strony. Podobnie dość śmiesznie brzmi, kiedy napiszemy, iż oferujemy pracownikowi niezbędne narzędzia pracy, co oznacza komputer, telefon oraz samochód. Jeśli tego rodzaju przedmioty są niezbędne do codziennej pracy to nie jest to żaden benefit tylko konieczność. To tak jakby wspominać, że oferuje się biurko dla pracownika biurowego. Z pewnością pracodawcy nie tworzą tego typu ofert specjalnie, po prostu pokutuje brak znajomości określonych reguł tworzenia ofert, a ponadto czasami po prostu nie zauważa się tych błędów, zwłaszcza jak obserwujemy konkurencję i troszkę powtarzamy jej działania w tym zakresie.

Takie same błędy są kreowane, jak chodzi o bezpłatne dodawanie ofert pracy.
Właściwie dużo osób z tego nie korzysta, zamiast tego inwestują w drogie portale gdzie można dodawać ogłoszenia. To znaczny błąd, ponieważ niepotrzebnie tracimy bardzo dużo pieniędzy.

Nie jesteś w stanie doczekać się kolejnych wpisów? Mamy dla Ciebie łącze do strony (http://www.mennicapoznanska.com/kategoria/srebro/srebrne-sztabki/), które pozwoli Ci zaznajomić się z dużą dawką nowych treści.

Moglibyśmy je w sumie przeznaczyć na inne ważne sprawy. Tego typu bezpłatne serwisy są coraz bardziej popularne, coraz więcej pracodawców z nich korzysta, a z drugiej strony przyszli pracownicy są w stanie wyszukać tam naprawdę ciekawe oferty pracy – za granicą. Aby publikować ogłoszenia nie trzeba posiadać wielkich umiejętności, tak więc każdy może sobie z tym poradzić. To z pewnością przyniesie duże oszczędności w każdej z firm.