Dotacje na rozwój marki oraz zdobywanie funduszy unijnych – co należałoby o tym wiedzieć?

Unia Europejska ma wiele dotacji i funduszy, jakie przeznaczone są na rozwój firm. O fundusze oraz dotacje mogą starać się firmy nowiutkie, młode, jakie dopiero wchodzą na rynek. Są to dotacje przeznaczone na założenie firmy, często są one niezwrotne. Inne rodzaje dotacji to dotacje na rozwój istniejących już firm, przykładowo na poszerzenie jakichś jej działów.

fundusze unijne na rozwój firmy

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Multum osób zastanawia się nad tym, gdzie wolno zdobyć dotacje na rozwój firmy. W dzisiejszych czasach regularnie są organizowane konkursy, w których wolno zdobyć dotację na rozwój firmy, jednak częstokroć są one zwracane do konkretnych grup. Nie każda firma może więc o konkretną dotację się starać. Warto jednak systematycznie oglądać pojawiające się konkursy i sprawdzać, czy realizujemy wymagania, by starać się o daną dotację. Konkursów takich jest multum, są one dedykowane firmom na obszarze całej Polski. Powinno się też pamiętać, iż na pozyskiwanie funduszy unijnych mamy wyznaczoną ilość czasu.

Zamieszczone w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę komornicy warszawa, na której przeczytasz pokrewne tematy.

O dotacje nie zawsze można się starać poprzez cały rok, nieraz jest na to jakiś określony termin. Przegapienie takiego terminu zdoła owocować tym, iż nie uda nam się pozyskać dotacji, wskutek tego należałoby regularnie śledzić tego typu konkursy – dotacje.prometeia.pl.

Starając się o pozyskiwanie funduszy unijnych, częstokroć zastanawiamy się, czy dotacje należy zwracać. Dotacje unijne są z reguły bezzwrotne, chociaż czasem zdarzają się sytuację, kiedy dotację powinno się zwrócić, częstokroć razem z odsetkami. Dzieje się tak wtedy, gdy osoba, jaka zdobyła dotację, nie użytkuje jej w określony w umowie sposób – mówiąc skrótowo, nie wywiązuje się z takiej umowy – dowiedź się jak pozyskać fundusze unijne. W wszelkiej umowie zaprezentowane są szczegółowe, dokładne obowiązki i warunki, jakich wypada dotrzymać. Wówczas dotacja ta będzie bezwarunkowo bezzwrotna. W innym przypadku, przykładowo gdy dotacja zostanie poświęcona na inne cele, niż te zaprezentowane w umowie, takie pieniądze będzie trzeba zwrócić wraz z odsetkami.