Consulting – lekiem na całe zło!

Jeśli myślisz nad rozwoju firmy, niezależnie od tego czy jesteś jej właścicielem, czy pracujesz na samodzielnym stanowisku, czy może jesteś częścią zarządu – pomyśl o tym, jak łatwo go wspomóc. Warto zwrócić uwagę na takie możliwości jak consulting, coaching czy zarządzanie przez cele

We własnym zakresie czy nie?

Karta, motywacja

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Można oczywiście w ramach działu zarządzania zasobami ludzkimi zaangażować osobę odpowiadającą za różne szkolenia, czy doradztwo logistyczne (dowiedz się więcej). Można, aczkolwiek audyt (audyt iso 9001) w wykonaniu kogoś z pracowników może być stronniczy. Jeżeli stawiamy na niezależny consulting, dobre zdiagnozowanie mocnych i słabych stron korporacji i przedstawienie ścieżki rozwoju – warto zainwestować w pomoc firmy, która się specjalizuje w takich dziedzinach jak konsulting biznesowy właśnie. Spojrzenie osoby kompetentnej neutralnej często jest dużo cenniejsze niż kierowników w naszej firmie.

Jak robić karierę?
Trzeba inwestować w pracowników.Doradztwo logistyczne pozwoli przekonać się, w jakim dziale konieczne będą szkolenia biznesowe, który z team liderów powinien wziąć udział w coaching. Trzeba także pomyśleć o wprowadzeniu w korporacji zarządzania przez cele. Jest to technika zorientowana na wyniki, więc niekoniecznie przydatna będzie w każdym z teamów. Dowiesz się więcej o szkoleniach menadżerskich: link do na .

Szkolenia w firmie czy poza nią?
Korzystając z usług firmy, która w ofercie ma coaching można zadecydować, czy niezbędne szkolenia biznesowe prowadzić we własnym zakresie w firmie, czy może wysłać pracowników na szkolenia otwarte. Oba te rozwiązania mają swoje zalety i minusy, dlatego wymagają analizy.

Warto do rozwoju firmy wykorzystywać consulting. To bardzo dobry sposób na wyznaczenie ścieżki rozwoju firmy i kierowanie się nią przy wytycznych ekspertów, którzy w każdej chwili będą gotowi podpowiedzieć nam co dalej.