Język Szekspira jest jak być albo nie być, czyli dzisiaj powinniśmy go znać. Jak najlepiej się go nauczyć?

Posługiwanie się językiem angielskim to w dzisiejszych czasach coś powszechnego. Przynajmniej tak to wygląda w wielu środowiskach. Język angielski obecny jest w biznesie, polityce i sporcie, spotykany jest w wielu miejscach i na pewno ciężko od niego uciec.

Nauka

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych środowiskach to takie normalne, jak mówienie w naszym rodzimym języku. No trudno się dziwić. Język angielski to język międzynarodowy, tak więc wszystkie materiały, publikacje książkowe, wiadomości, wszystkie najistotniejsze informacje są w języku angielskim. Nic na to nie poradzimy, ponieważ tak jest urządzony świat. Niemniej, być może kiedyś inny język będzie dominujący, na przykład język chiński, wtedy na pewno będziemy z tęsknotą wspominać jaki to prosty był ten język angielski.

Nim jednakże przyjdzie taki dzień z pewnością jeszcze minie sporo czasu, więc oczywista jest sytuacja, że to język angielski jest najistotniejszym językiem na świecie. Zawsze zresztą tak było, iż istniał jakiś najbardziej istotny język, jakim wszyscy się posługiwali. Bardzo dawno temu była to łacina, później francuski, dzisiaj mamy angielski. Chociaż coraz większa liczba ludzi deklaruje się, że zna język angielski, to jednakowoż, nie wygląda to tak wspaniale.

Nam Polakom wcale nie jest tak łatwo się uczyć tego języka jak przykładowo Niemcom. Tak właściwie to odmienna grupa językowa, więc należy przełamać sporo barier, a co najbardziej znamienne – ciężko nam porozumiewać się po angielsku z dobrym akcentem. To właściwie, nie jest tak bardzo istotne, bo najistotniejsza jest komunikacja.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób mówi swoim sposobem, ale jeśli jest on zrozumiały, to wszystko jest okej. Wiele osób pragnie albo musi rozpocząć się uczyć tego języka. Jak to zrobić? Istnieje rzeczywiście wiele możliwości – niezwykle dobrze sprawdzają się sprzedawane w "Karteczkach" kursy audio na płytach cd z języka angielskiego dla uczniów. Dzięki nim jesteśmy w stanie się osłuchać w tym języku. Możemy usłyszeć, jak wymawia się wiele słów. Bardzo pomocne są również konwersacje, najlepiej z native speakerem. Czy warto zapisać się na kurs? Na pewno warto, jednakże powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania, czy rzeczywiście mamy na to czas i pieniądze. Wiele osób z powodzeniem uczy się samemu w domu, ale musimy mieć do tego wiele samodyscypliny i regularności. Jeśli jednak zdecydujemy się na kurs to dobrze pójść na lekcję próbną, aby zobaczyć, czy faktycznie wszystko nam pasuje. Jednocześnie koniecznie musimy się uczyć słówek, wtedy będziemy mieli większy zasób słownictwa.